Wino Wolf Blass Presidents Selection Shiraz 600589

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Wolf Blass Presidents Selection Shiraz w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Wolf Blass Presidents Selection Shiraz 600589

Czerwone, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
99.99 zł

podstawowa

202 sprzedanych butelek
8.65 średnia ocen: 10 głosów
87 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

Opis Wolf Blass Presidents Selection Shiraz

Presidents Selection Shiraz jest przykładem klasycznej interpretacji tego szczepu wśród win australijskich. W ocenie wzrokowej od razu rzuca się w oczy głęboki, czerwony kolor, z fioletowymi brzegami. Aromat pełny malin i śliwek z delikatnym białym pieprzem i niuansami korzennymi. Smak jest bogaty, okrągły i całkiem delikatny z dużą ekstrakcją i słodkimi jagodami. Dojrzewa w beczkach dębowych (amerykańskich i francuskich), dzięki czemu taniny są delikatne i mięsiste, a końcówka niebywale długa.

15-16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie
Wolf Blass Wines producent

Charakterystyka Wolf Blass Presidents Selection Shiraz

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Shiraz to shiraz i inny być nie powinien! Każdy, kto oczekuje od australijskiej specjalności masy słodkich i miękkich tanin, bogactwa owocowych, śliwkowych aromatów utopionych w czekoladowym sosie, bedzie zadowolony bez dwóch zdań! Gdyby jeszcze udało się wydobyć troszkę kwasowości, byłoby na piątke z plusem. Choć pikantność szczepu delikatnie próbuje ten niedobór zastapić. Na chłodne wieczory lub do konkretnego kawałka czerwonego mięsa a nawet gorzkiej czekolady wino niemal jak z podręcznika.


Oceny użytkowników o: Wolf Blass Presidents Selection Shiraz

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
31.05.2019
Opinia zweryfikowana

Wino szlachetne. Bardzo dobrze smakuje po 2 godzinach, oddaje wtedy pełnię swojego smaku. Polecam zdecydowanie.

8ocena
14.01.2019
Opinia zweryfikowana

Niezłe, typowe, dobra beczka. Wypiliśmy z ... węgierską zupą gulaszową. Prawdziwie internacjonalne połączenie, polecam to zestawienie.

10ocena

Powiedziałabym po prezydencku: "Ho, ho, ho!". Niesłychanie szlachetne, niecodzienne, wyjątkowo szlachetne.

7ocena
01.01.2015
Opinia zweryfikowana

Przyjemny, lekko waniliowy nos, aksamitna delikatna struktura, ale niestety zbyt duża kwasowość. Nie do końca w moim guście.

8ocena
15.12.2011
Opinia zweryfikowana

Po długiej przerwie to moje pierwsze wino spoza Starego Świata. W barwie przywołuje skojarzenia z kolorem odzienia buddyjskich mnichów. Nos trudny do zdefiniowania, nieco zagadkowy, zapraszający. Unikalność wina w mojej opinii odkrywa dopiero podniebienie. Jest łagodne, miękkie, aksamitne - ale przy przełykaniu - owocowość naznaczona zostaje czymś przyjemnie słonym, parafrazując - troszkę jak w przygodach z Tequila Sunrise ;) najwyraźniej widać, że dopiero w tym anatomicznym miejscu ujawnia się prawdziwa natura Syrah... och przepraszam - Shiraz... Reasumując - pije się przyjemnie, ale ostatnie, co bym o trunku powiedział, to że jest skomplikowany. Niestety brakuje mu duszy. 8/10.

9ocena
Opinia zweryfikowana

Ach ten sexy shiraz.... Nie wiem jak mogłabym rekomendować je wegetarianom, ale dla nas, mięsożerców, jedyny dobry sposób na to skomplikowane wino, to krwisty stek i cały album Niny Simone. Rozebrałam to z przyjaciółmi i przysięgam, że warto podjąć wyzwanie...