Nowość
Wino Winnica Turnau Chardonnay 2019 604916

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Winnica Turnau Chardonnay 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Winnica Turnau Chardonnay 2019 604916

Białe, Wytrawne 2019 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
105.00 zł

podstawowa

dostępność: Średnia
14 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 3 głosów

opis wina

Wyjątkowe wino wytrawne powstające w polskiej Winnicy Turnau ze szlachetnego szczepu Chardonnay. Dojrzałości i pełnego charakteru nabierało podczas 10 miesięcy leżakowania w dębowych oraz akacjowych beczkach.

To wino wyjątkowe również w charakterze. Bukiet aromatów przynosi skojarzenia z maślanymi ciasteczkami z akcentem dżemu pomarańczowego. Nuty beczkowe w bukiecie mieszają się także z refleksami owoców tropikalnych. Na podniebieniu krągła struktura skrywająca w sobie aromaty jabłek, cytrusów oraz tostów. To Chardonnay idealnie sprawdzi się w towarzystwie drobiu w sosach śmietanowych, dojrzewających serów, a także do jagnięciny.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
10 leżakowanie
Winnica Baniewice Sp.z o.o. Sp.k. producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Winnica Turnau Chardonnay

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
28.05.2022

Chardonnay, które dojrzewało w akacjowych beczkach, mamy tutaj dobry owoc w postaci owoców egzotycznych, brzoskwiń i cytrusów, beczka ładnie nam zaokrągliła wino i mamy też trochę masełka, producent mówi że to ciastka maślane :). Dobra pozycja do drobiu. Winnica Turnau to już gwarancja jakości jeśli chodzi o polskie winiarstwo, nigdy się nie zawiodłem.

10ocena
18.05.2022

Cudowne, owocowe i tropikalne chardonnay z Polski. Wyczuwalne dojrzałe owoce, gruszka, jabłko, ananas i brzoskwinia. Bardzo dobrze zbalansowane wino z niższą kwasowością. Polecam :)