Wino Winnica Stara Winna Góra Saphira Marek Krojcig 604340

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Winnica Stara Winna Góra Saphira Marek Krojcig w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Winnica Stara Winna Góra Saphira Marek Krojcig 604340

Białe, Półwytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
89.99 zł

podstawowa

30 sprzedanych butelek
8.50 średnia ocen: 2 głosów

Opis Winnica Stara Winna Góra Saphira Marek Krojcig

Wino produkowane ze szczepu Saphira, mało znanej odmiany hybrydowej, której korzenie genetyczne prowadzą do Rieslinga. Bukiet aromatyczny tworzą owoce cytrusowe z odrobiną nut owoców sadowych, jabłek i gruszek. Lekka, niezwykle rześka struktura oddaje wrażenie świeżości i ekspresji na podniebieniu, podkreślonej chrupką kwasowością. Doskonale do dań rybnych oraz owoców morza.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
WINNA GÓRA producent

Charakterystyka Winnica Stara Winna Góra Saphira Marek Krojcig

Delikatnie smak
Owoce aromat
Łodyga gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Winnica Stara Winna Góra Saphira Marek Krojcig

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
(Doradca Klienta) 16.08.2022

Bardzo byłam ciekawa tego wina. Intrygował mnie głównie nieznany mi szczep, jednak kiedy doczytałam, że genetycznie ma on powiązania z Rieslingiem (który jest moim ulubionym białym szczepem), wiedziałam, że nie mogę się zawieźć. I nie zawiodłam się. Wino bardzo orzeźwiające, dużo owocowości z wyrazistą kwasowością. Urzekła mnie też etykieta, taka... inna niż wszystkie.