Wino Wiltinger Riesling Trocken QmP Mosel-Saar-Ruwer 0.75 l 603890

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Wiltinger Riesling Trocken QmP Mosel-Saar-Ruwer 0.75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Wiltinger Riesling Trocken QmP Mosel-Saar-Ruwer 0.75 l 603890

Białe, Wytrawne 2022 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
QmP Mosel-Saar-Ruwer Apelacja
109.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
144 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 4 głosów

Opis Wiltinger Riesling Trocken QmP Mosel-Saar-Ruwer

Niemiecki Riesling pochodzący znad Mozeli, ukazujący najlepsze cechy wykorzystywanego grona w połączeniu z idealnym do jego uprawy terroir. Jednym z niezwykłych aspektów doskonałego Rieslinga jest jego przemiana na przestrzeni czasu – jako ekspresyjne i rześkie wino na początku, które nabiera z biegiem paru lat dojrzałości i niebywałej elegancji. To jedna z niewielu białych odmian potrafią w ten sposób współpracować z upływającym czasem.

Profil aromatyczny tego wina również jest niezwykły. Bukiet otwierają limonki i jabłka, przez które przewijają się także dojrzałe brzoskwinie, śliwki czy słodki melon. Struktura krągła i wyrazista, urzeka wyborną harmonią pomiędzy kwasowością, głębią, a charakterem mineralnym. Długi i satysfakcjonujący finisz doskonale podsumowuje wyjątkowy profil tego Rieslinga.

To Riesling, który wybornie sprawdzi się w towarzystwie owoców morza oraz ryb. Co więcej, jakość tego wina pozwala na przechowywanie w piwniczce, gdzie rozwinie więcej aromatów, co czyni je doskonałym wyborem na prezent.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Reh Kendermann producent

Charakterystyka Wiltinger Riesling Trocken QmP Mosel-Saar-Ruwer

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Wiltinger Riesling Trocken QmP Mosel-Saar-Ruwer

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
21.02.2024
Opinia zweryfikowana

Kolor prawie biały, bardzo delikatnie słomkowy. Zapach białych kwiatów, delikatny. W smaku również sama delikatność. Kwasowo-mineralne z nutą zielonego jabłka. To wino to jedna wielka subtelność.

10ocena
04.01.2023
Opinia zweryfikowana

Wybitny Mosel. Butelka choć mniejsza niż w poprzednich latach prezentuje się cały czas dobrze jej zielony silny kolor (szkła) zwraca na siebie uwagę. W smaku wyrazisty. Kwaskowatość typowa dla Niemieckich win. Lekko schłodzone smakuje najlepiej ale uważajcie aby nie przesadzić. Polecam spróbować.

9ocena
(Doradca Klienta) 09.06.2022

Wino o jasnosłomkowym kolorze. Wśród aromatów wyczuwalne zielone jabłko, morela i miód. Dobry poziom kwasowości i owocowości. Przyjemna mineralność. Długi i wyraźny finisz.