Nowość
Wino Weingut Rauen Tornischer Riesling Trocken Mosel 2021 604938

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Weingut Rauen Tornischer Riesling Trocken Mosel 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Weingut Rauen Tornischer Riesling Trocken Mosel 2021 604938

Białe, Wytrawne 2021 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
49.99 zł

podstawowa

dostępność: Niska
118 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Weingut Rauen Tornischer Riesling Trocken Mosel

Białe wino wytrawne pochodzące z Doliny Mozeli, jednego z najpopularniejszych winiarskich regionów Niemiec. Powstaje ze szczepu Riesling, niezwykle charakterystycznego dla regionu, słynącego z win niezwykłej jakości. Chłodnej fermentacji zawdzięcza ekspresyjną świeżość i orzeźwiający smak.

Urzekający bukiet aromatów zawiera w sobie nuty dojrzałych brzoskwiń, słodkiego melona i żółtych porzeczek. W ustach urzeka orzeźwiającą kwasowością z akcentami mineralnego charakteru. Niezwykle lekkie, rześkie i ekspresyjne, stawiając owocowość i przyjemność degustacji na pierwszym miejscu.

Riesling idealnie sprawdzi się w parze z owocami morza, rybami i przekąskami. Orzeźwiający charakter wina czyni je doskonałym wyborem na ciepłe wieczory.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek

Charakterystyka Weingut Rauen Tornischer Riesling Trocken Mosel

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Weingut Rauen Tornischer Riesling Trocken Mosel

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena

Prościutki ale zupełnie przyjemny Riesling od niewielkiego producenta znad samej Mozeli. Mamy zatem czyste, typowe dla odmiany aromaty cytrusów, brzoskwiń z delikatnie tropikalnymi rejestrami ananasa i mango, a być może co i lepsze nosy znajdą tu mgnienie mineralności. W ustach szczupłe, delikatnie tylko pociągnięte cukrem resztkowym, cytrynowe świeże, ananasowo-brzoskwiniowo słodkie. Komplikacji wiele tu nie ma, ale jako oliwa dnia codziennego sprawdzi się dobrze.