Wino Weingut Rauen Tornischer Riesling Trocken Mosel 2022 604938

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Weingut Rauen Tornischer Riesling Trocken Mosel 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Weingut Rauen Tornischer Riesling Trocken Mosel 2022 604938

Białe, Wytrawne 2022 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
49.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
148 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Weingut Rauen Tornischer Riesling Trocken Mosel

Białe wino wytrawne pochodzące z Doliny Mozeli, jednego z najpopularniejszych winiarskich regionów Niemiec. Powstaje ze szczepu Riesling, niezwykle charakterystycznego dla regionu, słynącego z win niezwykłej jakości. Chłodnej fermentacji zawdzięcza ekspresyjną świeżość i orzeźwiający smak.

Urzekający bukiet aromatów zawiera w sobie nuty dojrzałych brzoskwiń, słodkiego melona i żółtych porzeczek. W ustach urzeka orzeźwiającą kwasowością z akcentami mineralnego charakteru. Niezwykle lekkie, rześkie i ekspresyjne, stawiając owocowość i przyjemność degustacji na pierwszym miejscu.

Riesling idealnie sprawdzi się w parze z owocami morza, rybami i przekąskami. Orzeźwiający charakter wina czyni je doskonałym wyborem na ciepłe wieczory.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Weingut Familie Rauen producent

Charakterystyka Weingut Rauen Tornischer Riesling Trocken Mosel

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Weingut Rauen Tornischer Riesling Trocken Mosel

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena

Prościutki ale zupełnie przyjemny Riesling od niewielkiego producenta znad samej Mozeli. Mamy zatem czyste, typowe dla odmiany aromaty cytrusów, brzoskwiń z delikatnie tropikalnymi rejestrami ananasa i mango, a być może co i lepsze nosy znajdą tu mgnienie mineralności. W ustach szczupłe, delikatnie tylko pociągnięte cukrem resztkowym, cytrynowe świeże, ananasowo-brzoskwiniowo słodkie. Komplikacji wiele tu nie ma, ale jako oliwa dnia codziennego sprawdzi się dobrze.