Wino Via Rosale Zinfandel Rose IGT Puglia 604891

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Via Rosale Zinfandel Rose IGT Puglia w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Via Rosale Zinfandel Rose IGT Puglia 604891

Różowe, Półsłodkie 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Puglia Apelacja
39.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
187 sprzedanych butelek
7.67 średnia ocen: 3 głosów

Opis Via Rosale Zinfandel Rose IGT Puglia

Różowe wino półsłodkie pochodzące z lubianego i cenionego regionu Puglia ulokowanego na południu Włoch. Produkowane ze szczepu Zinfandel, znanego także jako Primitivo, co zapewnia niezwykłą owocowość i uniwersalny charakter.

To wino o subtelnym, różowym kolorze z głębszymi refleksami. Wśród aromatów dominujących odnajdziemy czerwone owoce z truskawkami i malinami na przedzie. Na podniebieniu orzeźwiające z doskonałym balansem pomiędzy wyrazistą słodyczą i delikatnym akcentem rześkości. Soczysty owocowy finisz dopełnia degustacji i czyni je idealnym na ciepłe dni.

To idealne wino do dań o pikantnym charakterze, jak również doskonałe uzupełnienie deserów, na przykład owocowych lodów. Słodki charakter z orzeźwiającą nutą zachęca do zabrania butelki na niezobowiązujące spotkania.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Botter producent

Charakterystyka Via Rosale Zinfandel Rose IGT Puglia

Milutko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Via Rosale Zinfandel Rose IGT Puglia

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
20.08.2022
Opinia zweryfikowana

Dobra propozycja wina różowego, dość słodkie, polecam dla osób, który nie lubią win wytrawnych. Dobrze się pije solo, mocno schłodzone

8ocena
25.06.2022

Dobry, półsłodki róż, idealny na gorące lato. Truskawki, maliny landrynki, jest dość sporo słodyczy, podawane mocno schłodzone orzeźwia. Dobre wino zamiast deseru albo do deseru, z jakąś tartą owocową bardzo fajnie zagra.