Wino Vega Sicilia Alion Ribera del Duero DO 3L 2011 604572

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Vega Sicilia Alion Ribera del Duero DO 3L 2011 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Vega Sicilia Alion Ribera del Duero DO 3L 2011 604572

Czerwone, Wytrawne 3.00 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Ribera del Duero Apelacja
2399.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Vega Sicilia Alion Ribera del Duero DO 3L 2011

Wina z linii Alion zostały wprowadzone na rynek rocznikiem 1991 przez słynnego producenta Vega Sicilia. Pablo Alvarez, właściciel Vega Sycylii zainspirowany nowoczesno-klasycznym stylem topowych win Bordeaux, chciał uzyskać ten sam styl wina w klimacie i na glebach zachodniej Ribera del Duero. Połowa winogron użytych do produkcji win Alion pochodzi z winnic Vega Sicilia, a druga połowa z winnicy Alion w pobliżu Panafiel. Twórcą wina jest Javiera Ausas, główny winiarz Vega Sicilia. Alion to najnowocześniejsza winnica w grupie Vega Sicilia, a wino ALION'11 3L RESERVA RIBERA DEL DUERO oddaje jej ducha: jest nowoczesne, bogate i uwodzicielskie. Wino Alion 2011 powstało wyłącznie ze szczepu Tempranillo, a średni wiek winorośli wynosi 25 do 30 lat. Zbiory odbyły się dość wcześnie, w drugiej połowie września, następnie wino dojrzewało przez 14 miesięcy w nowych beczkach z francuskiego dębu.

Suknia ma kolor głębokiej czerwieni z fioletowmi rekfeksami. Nos jest elegancki, pełny i żywiołowy. Szeroki wachlarz aromatów wręcz bucha z kieliszka. Rocznik jest niezwykle udany. W winie pojawiają się aromaty fiołków, melasy, zbóż i whisky słodowej. Czuć również nuty dymne, z niuansami bardzo dobrych beczek, pojawiają się czarne oliwki i świeże śliwki, nuty wanilii oraz dojrzałych czerwonych owoców. Na myśl przychodzi skojarzenie z syropami i konfiturami z dojrzałych owoców. Podniebienie jest taniczne. Przy czym taniny są eleganckie i harmonijne, o mlecznych i ciepłych smakach, a finisz jest długi. Wino Alion’15 Ribera del Duero idealnie łączy się z daniami z wołowiny, jagnięciny lub z dziczyzną. Wino powinno być serwowane w temperaturze 16 stopni. Wino pięknie się otworzy jeśli przed degustacją postoi w kieliszku i ociepliło się. Robert Parker przyznał 94 punkty dla wina Alion 2011. Jak można się spodziewać po Vega Sicilia - w winie nie ma nic przesadnego. Smak jest bogaty, dojrzały ale wciąż pozostaje przyjemnie świeży. Wino jest eleganckie, harmonijne, klasa i przyjemność to właśnie wyróżnia wina Alion.

Wina z linii Alion zostały wprowadzone na rynek z rocznikiem 1991 przez słynnego producenta Vega Sicilia. Pablo Alvarez, właściciel Vega Sycylii zainspirowany nowoczesno-klasycznym stylem topowych win Bordeaux, chciał uzyskać ten sam styl wina w klimacie i na glebach zachodniej Ribera del Duero. Połowa winogron użytych do produkcji win Alion pochodzi z winnic Vega Sicilia, a druga połowa z winnicy Alion w pobliżu Panafiel. Twórcą wina jest Javiera Ausas, główny winiarz Vega Sicilia.

Zainspirowany "nowoczesnym klasycznym" stylem topowego Bordeaux, właściciel chciał dostosować ten styl wina do unikalnego klimatu i gleb w zachodniej Ribera del Duero. Około połowa winogron pochodzi z winnic Vega Sicilia, druga połowa z winnic Alion w pobliżu Penafiel. Wino jest produkowane przez Javiera Ausas, głównego winiarza Vega Sicilia. Alion to najnowocześniejsza winnica w grupie Vega Sicilia i wino Alion oddaje jej ducha. Jest nowoczesne, bogate i uwodzicielskie. Wino Alion leżakowało przez 14 miesięcy w nowych beczkach z francuskiego dębu. Wino Alion 2011 powstało wyłącznie ze szczepu Tempranillo, uprawianych w winnicach, gdzie średni wiek winorośli wynosi 25 do 30 lat. Zbiory odbyły się dość wcześnie, w drugiej połowie września, następnie wino dojrzewało w nowych beczkach z francuskiego dębu. Kolor sukni jest głęboki, czerwony z fioletowmi rekfeksami.

Wino jest żywiołowe, dojrzałe, szeroki wachlarz aromatów wręcz buchają z kieliszka. Rocznik jest niezwykle udany z aromatami fiołków, melasy, zbóż i whisky słodowej. Pojawiają się również nuty dymne, z niuansami bardzo dobrych beczek, czarnych aromatów, fiołków, czarnych oliwek i świeżych śliwek, dojrzałych czerwonych owoców i wanilii . Podniebienie jest taniczne, taniny są eleganckie i harmonijne o mlecznych i ciepłych smakach, finisz jest długi. Wino powinno być serwowane w temperaturze 16 stopni, po czym powinno ocieplić się i otworzyć w kieliszku. Robert Parker przyznał 94 punkty dla wina Alion 2011 Jak można się spodziewać po Vega Sicilia - w winie nie ma nic przesadnego. Smak jest bogaty, dojrzały ale wciąż pozostaje przyjemnie świeży. Wino jest eleganckie, harmonijne, klasa i przyjemność to właśnie wyróżnia wina Alion. Wino Alion’15 Ribera del Duero idealnie łączy się z daniami z wołowiny, jagnięciny lub z dziczyzną.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Bodegas Vega Sicillia S.A. producent

Charakterystyka Vega Sicilia Alion Ribera del Duero DO 3L 2011

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Vega Sicilia Alion Ribera del Duero DO 3L 2011

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.