Wino Trapiche Pure Malbec Mendoza 604913

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Trapiche Pure Malbec Mendoza w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Trapiche Pure Malbec Mendoza 604913

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
69.99 zł

podstawowa

618 sprzedanych butelek
8.50 średnia ocen: 8 głosów

Opis Trapiche Pure Malbec Mendoza

Trapiche Pure pochodzi z największego regionu winiarskiego w Argentynie, Mendozy, odpowiadającej za 70% rocznej produkcji w kraju. Trapiche to jedna z najlepszych winnic tego kraju, dbając o nowoczesne podejście w procesach doskonalenia produkcji wina. Istotne jest również wykorzystywanie zasad biodynamiki, aby dbać o przyrodę i otoczenie winnic. Trzon tego wina stanowi w 100% szczep Malbec. Wino tworzone jest metodą sur lie w cementowych kadziach przez okres 10 miesięcy.

Dzięki dużej koncentracji owocu, wino ma kolor intensywnej czerwieni z refleksami niebieskiego. W nosie czuć czerwone owoce takie jak wiśnie i śliwki. Krągłe i owocowe podniebienie z mineralnym, dość długim finiszem. Potencjał do starzenia wynosi około 8 lat.

Trapiche pure malbec możemy łączyć z daniami kuchni włoskiej, potrawami z grilla, jak również idealnie połączy się ze stekiem wołowym.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Bodegas Trapiche producent

Charakterystyka Trapiche Pure Malbec Mendoza

Rześko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Trapiche Pure Malbec Mendoza

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
25.08.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo solidne wino, piękny intensywny kolor, bogaty smak czerwonych owoców, głównie wiśni, śliwka na drugim planie, gęste, warto je podawać lekko schłodzone, staje się bardziej wyraziste. Butelka godna polecenia, Nowy Świat górą. Polecam ;)

8ocena

Malbec bez beczki robiony na serio w mainstreamowej Argentynie raczej się nie zdarza! A tutaj mamy bardzo dobrze zrobione wino, skupiające się na ekspozycji prymarnych cech odmiany bez żadnej dębowej botuliny. Czuć tu esencję dojrzałej śliwki węgierki, są leśne maliny i jeżyny. W ustach dobrze skoncentrowane, świetnie soczyste, znowu dużo śliwki i wiśni oraz przyjemna, soczysta tanina. Zazwyczaj wina bez beczki to sam dół jakościowej drabiny – tu zaś mamy naprawdę poważne, współczesne wino, techniczne po prawdzie, ale dobra to technika. Jestem bardzo na tak.

8ocena
29.06.2022
Opinia zweryfikowana

Świetny Malbec jak przystało na ten region. Wino ciekawe, o głębokim smaku i kolorze. Zachęcam do spróbowania bo naprawdę warto.

10ocena

Kiedyś trafiłem na wino ze szczepu Malbec i zatęskniłem. To wino zakończyło tęsknotę. Polecam z całego serca.

8ocena
28.05.2022

Proszę bardzo bezbeczkowy Malbec z Argentyny, chyba dość rzadko spotyka się argentyńskiego malbeca bez wpływu beczki. Dzięki temu wino jest o bardziej soczyste, mamy tutaj bardzo świeży owoc wiśni, śliwek, malin. Jeśli znudziły Wam się przebeczkowane malbeci i szukacie czegoś świeżego to jest to bardzo dobra pozycja.

8ocena
(Doradca Klienta) 18.05.2022
Opinia zweryfikowana

Soczysty i owocowy malbec z wyczuwalnym aromatem dżemu malinowego, czereśni i jeżyn. Przyjemny finisz z lekką kwasowością.