Wino Tareni Nero d'Avola DOC Sicilia 2022 605095

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Tareni Nero d'Avola DOC Sicilia 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Tareni Nero d'Avola DOC Sicilia 2022 605095

Czerwone, Wytrawne 2022 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Sycylia Apelacja
54.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
33 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Tareni Nero d'Avola DOC Sicilia

Wino o charakterystycznym południowowłoskim smaku, pochodzące z Sycylii. Endemiczna odmiana winogron Nero d'Avola jest jedną z najbardziej znanych i cenionych we Włoszech, nadając winu elegancji i charakteru, owocowości ale i mocnej struktury.

W aromacie wina Tareni Nero d'Avola dominują intensywne owoce, takie jak czarna wiśnia, jagoda i śliwka. W tle wyczuć można nuty przypraw, co dodaje mu pewnej głębi i złożoności aromatycznej. W smaku Tareni jest pełne, zdecydowane i owocowe, można odnaleźć w nim nuty ciemnej czekolady, lukrecji i delikatnej pikantności. Taniny są dobrze zrównoważone, co sprawia, że wino jest przyjemne i łatwe do picia.

Tareni Nero d'Avola DOC Sicilia doskonale towarzyszy klasycznym włoskim daniom, zwłaszcza tym z czerwonym mięsem, makaronem, serami oraz potrawami z grilla. Godny reprezentant bogatej tradycji winiarskiej Sycylii, jednocześnie wyrażający nowoczesny styl i jakość tego regionu.

18°C TEMP. PODANIA
CARLO PELLEGRINO producent

Charakterystyka Tareni Nero d'Avola DOC Sicilia

Rześko smak
Owoce aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Tareni Nero d'Avola DOC Sicilia

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.