Wino Stars Cava Brut Reserva Metode Tradicional 2020 604868

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Stars Cava Brut Reserva Metode Tradicional 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Stars Cava Brut Reserva Metode Tradicional 2020 604868

Białe, Wytrawne 2020 0.75 L korek
Musujące Kategoria
DO Cava Apelacja
63.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
245 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 5 głosów

Opis Stars Cava Brut Reserva Metode Tradicional

Klasyczna Cava, czyli wino musujące pochodzące z Hiszpanii. Za charakter wina odpowiadają grona Xarel-lo, Parellada oraz Macabeo, a także 15 miesięczny okres dojrzewania. Cava jest produkowana metodą tradycyjną, zwaną także szampańską, co oznacza iż druga fermentacja przebiega w butelkach.

Stars Cava Brut Reserva w kieliszku emanuje żółtym kolorem z zielonkami refleksami. W bukiecie aromatycznym jest pełna nut owoców z akcentami drożdżowymi wynikającymi z dojrzewania. Na podniebieniu delikatne, jedwabne bąbelki doskonale równoważą się z dojrzałym charakterem i odświeżającą kwasowością. Finisz długi i niezwykle przyjemny.

To wino idealnie sprawdzi się jako aperitif, ale także przy posiłkach opartych na owocach morza i rybach. Deska przekąsek również będzie odpowiednim partnerem dla kieliszka Cavy. Dojrzały charakter wina czyni je także doskonałym wyborem na toast.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
15 leżakowanie
Castillo Perelada producent

Charakterystyka Stars Cava Brut Reserva Metode Tradicional

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Stars Cava Brut Reserva Metode Tradicional

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
23.12.2022

Ten szampan był użyty podczas przyjęcia dla przyjaciela. Wypytywano mnie o niego skąd taki wziąłem bo nikt nie widział takiego w żadnej z sieciówek, pytano mnie czy był bardzo drogi ponieważ w smaku przypomina najlepsze szampany... te pytania mówią same za Siebie. Schłodzony zawsze smakuje lepiej, bąbelki trzymają się długo nic tylko spróbować.

10ocena
06.05.2022

Cudowna Cava, bardzo świeża, dużo jabłek, gruszek, cytrusów, przyjemna kwasowość. Wino można popijać wieczorem na tarasie ze znajomymi, butelka znika w oka mgnieniu. Dodatkowo wino ma bardzo elegancką etykietę, można śmiało kupować Cave Stars na prezent.

9ocena

Klasyczna Cava, w smaku - z najwyższej półki. Długi finisz i cały ogród owocowy na podniebieniu.

9ocena
11.02.2022

Wino o żółtej barwie z intensywnym musowaniem. W nosie wyczujemy aromaty jabłka, gruszki, cytrusów oraz nuty drożdżowe. Na podniebieniu przyjemne musowanie, delikatne, kremowe, z długim finiszem. Idealne jako aperitif, aby wznieść nim toast lub do połączenia z rybami lub owocami morza. Polecam :)