Wino Sileni Cellar Selection Merlot 603230

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Sileni Cellar Selection Merlot w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Sileni Cellar Selection Merlot 603230

Czerwone, Wytrawne 2020 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
69.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
592 sprzedanych butelek
8.29 średnia ocen: 7 głosów
87 ocena sommeliera

Opis Sileni Cellar Selection Merlot

Sileni Cellar Selection Merlot to doskonałe, czerwone wytrawne wino pochodzące z Nowej Zelandii. To wyprodukowane ze szczepu merlot wino zachwyca aromatami czarnej porzeczki i śliwki. W drugim nosie wyczuwalne są nuty przyprawowe. Na podniebieniu wino jest głębokie i krągłe, przyjemne i miękkie. Mocna owocowość przeplata się z nutami dębowymi, tworząc harmonijną całość. To czerwone wino z regionu Hawke's Bay doskonale sprawdzi się do czerwonych mięs czy makaronów z mięsnymi sosami.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Sileni Estates producent

Charakterystyka Sileni Cellar Selection Merlot

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Sileni Cellar Selection Merlot

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
16.05.2023
Opinia zweryfikowana

Może nie powala tak jak jego biały odpowiednik, ale na pewno wino z charakterem i smaczne. Dla fanów Merlota i win z Nowej Zelandii na pewno można polecić. A dla poszukujących bardziej wyszukanych nut lepiej poszperać na naszym kontynencie

9ocena
03.01.2023
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre wino tego producenta, piękny rubinowy kolor, aromat owoców z nutą wędzoną, delikatne w smaku. Polecam do czerwonych mięs.

8ocena
03.07.2022
Opinia zweryfikowana

Poprawny merlot, nie jest ciężki, można go degustować bez potraw mięsnych. Warto spróbować wina z drugiego końca świata.

9ocena
29.06.2022
Opinia zweryfikowana

Świetne wino z Nowej Zelandii, o pięknym rubinowym kolorze. Zbalansowane, z wyczuwalną nutą owocową. Propozycja przy spotkaniach rodzinnych oraz dla wyjątkowych gości.

7ocena
24.12.2021
Opinia zweryfikowana

Wino, ktore bardzo fajnie umiliło mi dzień w trakcie przedświątecznych przygotowań. Bardzo przyjemne, trzeba je tylko lekko schłodzić.

9ocena

A dla mnie więcej niż "poprawne". Moje kubki wyraźnie wyczuwają dębową beczkę. A posmaku owoców tyle ile trzeba. Dobrze przewietrzyć, niech minimum pół godziny odetchnie.

8ocena
20.04.2018
Opinia zweryfikowana

Ciekawe wino, ale.... No właśnie, ma świetny kolor i aromat, można je wąchać godzinami, niestety smakuje już gorzej :( Dominuje w nim porzeczka, która nie urzeka, nie czuję absolutnie w nim dębu, ani przypraw. Poprawne wino ot tyle, nie warto do niego wracać! Nowa Zelandia, to nie Włochy, niestety :(