Wino Semeli Reserve Nemea DOP 603740

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Semeli Reserve Nemea DOP w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Semeli Reserve Nemea DOP 603740

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
Protected Designation of Origin Nemea Apelacja
74.99 zł

podstawowa

9 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Semeli Reserve Nemea DOP

Wino SEMÉLI NEMEA RESERVE 2015 to szlachetne czerwone, wytrawne wino z Grecji. Starzone przez 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. Wyprodukowane w 100% z winogron odmiany Agiorgitiko – jednej z najlepszych greckich odmian winogron, hodowanych tu na zboczach górskich w Nemei. Lokalni winiarze nadają takim winom określenie „Krew Herkulesa” za ich głęboką jak krew czerwień i mocne ciało. Młodzieńcza delikatność w konsystencji, głęboko purpurowy kolor i zauważalna lepkość trunku to wizualna charakterystyka tego wina. W nosie młode, ale przy tym głęboko aromatyczne, obfituje w gęste aromaty przypraw, złożone akcenty owocowe i idealnie skomponowane nuty dębu. W smaku wyczuwamy dobrze rozwiniętą kwasowość, dojrzałość i szlachetne taniny. Wykończenie smaku jest dobre i trwałe. Proponujemy podawać do dań z czerwonym mięsem, grillowanych, dań z makaronem z czerwonymi sosami i do serów.

14-16°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
12 leżakowanie
SEMELI S.A. producent

Charakterystyka Semeli Reserve Nemea DOP

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Semeli Reserve Nemea DOP

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
16.12.2021
Opinia zweryfikowana

Moje pierwsze jakościowe, greckie wino, więc nie mam skali porównawczej, ale nieco przypomina stylistycznie wina z południa Europy. Dżemowaty owoc, trochę beczki, warto przewietrzyć z godzinkę.