Wino Santa Cristina Campogrande Orvieto Classico D.O.C. 2020 600162

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Santa Cristina Campogrande Orvieto Classico D.O.C. 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Santa Cristina Campogrande Orvieto Classico D.O.C. 2020 600162

Białe, Wytrawne 2020 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Orvieto Classico Apelacja
47,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
789 sprzedanych butelek
7.41 średnia ocen: 11 głosów
83 ocena sommeliera

opis wina

Campogrande Orivieto Classico to włoskie wino, który powstaje w wyniku połączenia kilku lokalnych szczepów: Procanico, Grechetto, Verdelho, Drupeggio oraz Malvasia. Jest lekkim i odświeżającym winem z Toskanii. Dobry poziom zbalansowanej kwasowości i wyczuwalne cytrusowe owoce dają dużo przyjemności z degustacji.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

opinia sommeliera

Orvieto kiedyś pijało się zamiast wody, ale te czasy raczej już nie wrócą, a przynajmniej wina takie jak to, o tym przekonują. Lekki ekstrakt, niezbyt wysoka kwasowość, a przede wszystkim wyraźne aromaty słodkich jabłek, czynią je łatwym w odbiorze i bardzo pożytecznym jako wino do codziennego posiłku.


Oceny użytkowników o: Santa Cristina Campogrande Orvieto Classico D.O.C.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
11.05.2022

Dobre lekkie wino, wyczuwalne owoce cytrusowe oraz delikatna kwasowość.

8ocena
26.06.2020

Dobre, wakacyjne wino. Zapach cytrusowy, nieco nut kwiatowych. W smaku jabłko, melon, trochę przypraw. Najlepsze schłodzone, na upalne wieczory. Nie jest to może wino wielkie, ale zdecydowanie przyjemne w piciu.

12.01.2016

Bardzo przyjemne wino, ma się wrażenie, jakby było delikatnie musujące. Łagodny smak, aromat owoców cytrusowych z odrobiną cytrusów. Jak najbardziej polecam na cieplejsze wieczory, jak również do owoców morza :)

9ocena

Proste, naturalne, bez wydziwiania. Bardzo smakuje mi, jako że ma lekko musujący charakter i stanowi dowód, że Włosi są prostolinijni. Do letniego stołu - idealne.

8ocena

rzeczywiście nie jest to wino, które by się mocno wyróżniało, ale to nie znaczy, że nie ma charakteru. Szczególnie czuć to przy drugim nosie, który przypomina smakiem piaskowce Sycylii i Malty i w pierwszym posmaku mandarynek. Mimo niskiego udziału procentowego, malvasia w tym winie robi swoje, szczególnie przy pierwszym kieliszku. Ogólnie najlepsze doznania są na samym początku, co może i nie stawia tego wina w pierwszym rzędzie, ale i nie sprawia, że można o nim bardzo łatwo zapomieć. Moim zdaniem 7,5/10, całkiem przyzwoite wino i do dania z owoców morza, i do wieczornego popijania.

5ocena
15.05.2014

Bardzo lekkie i nieskomplikowane, chociaż nie wyróżniające się niczym szczególnym. Pełno jest takich win, do wypicia i zapomnienia.

6ocena
07.05.2014

Mało w zapachu, mało w smaku. Nijakie bym powiedziała. Nie jest niedobre, ale bardziej sprawdzi się do jakiegoś wyraźnego jedzenia.