Wino Santa Cristina Campogrande Orvieto Classico D.O.C. 2022 600162

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Santa Cristina Campogrande Orvieto Classico D.O.C. 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Santa Cristina Campogrande Orvieto Classico D.O.C. 2022 600162

Białe, Wytrawne 2022 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Orvieto Classico Apelacja
47.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
1353 sprzedanych butelek
7.46 średnia ocen: 12 głosów
83 ocena sommeliera

Opis Santa Cristina Campogrande Orvieto Classico D.O.C.

Campogrande Orivieto Classico to włoskie wino, który powstaje w wyniku połączenia kilku lokalnych szczepów: Procanico, Grechetto, Verdelho, Drupeggio oraz Malvasia. Jest lekkim i odświeżającym winem z Toskanii. Dobry poziom zbalansowanej kwasowości i wyczuwalne cytrusowe owoce dają dużo przyjemności z degustacji.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka Santa Cristina Campogrande Orvieto Classico D.O.C.

Delikatnie smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

opinia sommeliera

Orvieto kiedyś pijało się zamiast wody, ale te czasy raczej już nie wrócą, a przynajmniej wina takie jak to, o tym przekonują. Lekki ekstrakt, niezbyt wysoka kwasowość, a przede wszystkim wyraźne aromaty słodkich jabłek, czynią je łatwym w odbiorze i bardzo pożytecznym jako wino do codziennego posiłku.


Oceny użytkowników o: Santa Cristina Campogrande Orvieto Classico D.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
28.02.2024
Opinia zweryfikowana

Lekkie, nieskomplikowane wino, niezbyt kwaśne mimo, że wytrawne. Domownikom smakowało

8ocena
11.05.2022
Opinia zweryfikowana

Dobre lekkie wino, wyczuwalne owoce cytrusowe oraz delikatna kwasowość.

8ocena
26.06.2020
Opinia zweryfikowana

Dobre, wakacyjne wino. Zapach cytrusowy, nieco nut kwiatowych. W smaku jabłko, melon, trochę przypraw. Najlepsze schłodzone, na upalne wieczory. Nie jest to może wino wielkie, ale zdecydowanie przyjemne w piciu.

12.01.2016

Bardzo przyjemne wino, ma się wrażenie, jakby było delikatnie musujące. Łagodny smak, aromat owoców cytrusowych z odrobiną cytrusów. Jak najbardziej polecam na cieplejsze wieczory, jak również do owoców morza :)

9ocena

Proste, naturalne, bez wydziwiania. Bardzo smakuje mi, jako że ma lekko musujący charakter i stanowi dowód, że Włosi są prostolinijni. Do letniego stołu - idealne.

8ocena

rzeczywiście nie jest to wino, które by się mocno wyróżniało, ale to nie znaczy, że nie ma charakteru. Szczególnie czuć to przy drugim nosie, który przypomina smakiem piaskowce Sycylii i Malty i w pierwszym posmaku mandarynek. Mimo niskiego udziału procentowego, malvasia w tym winie robi swoje, szczególnie przy pierwszym kieliszku. Ogólnie najlepsze doznania są na samym początku, co może i nie stawia tego wina w pierwszym rzędzie, ale i nie sprawia, że można o nim bardzo łatwo zapomieć. Moim zdaniem 7,5/10, całkiem przyzwoite wino i do dania z owoców morza, i do wieczornego popijania.

5ocena
15.05.2014

Bardzo lekkie i nieskomplikowane, chociaż nie wyróżniające się niczym szczególnym. Pełno jest takich win, do wypicia i zapomnienia.

6ocena
07.05.2014

Mało w zapachu, mało w smaku. Nijakie bym powiedziała. Nie jest niedobre, ale bardziej sprawdzi się do jakiegoś wyraźnego jedzenia.