Wino Santa Cristina Bianco IGT Umbria 2022 0.38 l 604926

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Santa Cristina Bianco IGT Umbria 2022 0.38 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Santa Cristina Bianco IGT Umbria 2022 0.38 l 604926

Białe, Wytrawne 2022 0.38 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Umbria Apelacja
33.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
82 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 3 głosów

Opis Santa Cristina Bianco IGT Umbria

Biała propozycja od słynnego producenta Santa Cristina. Po zbiorze winogrona zostają poddawane delikatnemu tłoczeniu a następnie moszcz przechowywany jest w specjalnie dobranej temperaturze 10 stopni Celsjusza, aby sprzyjać naturalnej dekantacji wina. Następnie moszcz podlega fermentacji alkoholowej w nieco wyższej temperaturze, po czym znów wino przechowywane jest w 10 stopniach. Cały ten proces pozwala zachować niezmienną świeżość wina i niezwykły aromat.

A aromat ten zachwyca nutami moreli, dojrzałych jabłek i brzoskwiń, jak również kandyzowanych owoców i białych kwiatów. Na podniebieniu eleganckie i krągłe, profil smakowy odpowiada zapachowemu, wino jest bardzo owocowe i orzeźwiające.

Santa Cristina Bianco Umbria IGT wspaniale podbije smak dań rybnych jak również tych z owocami morza.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka Santa Cristina Bianco IGT Umbria

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Santa Cristina Bianco IGT Umbria

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
12.03.2024
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre. Polecam

8ocena
25.06.2022

Dobra mała buteleczka, przydatna na piknik, leciutka. Samo wino jest lekkie i owocowe, mamy tutaj gruszki, brzoskwinie, cytrusy. Bierzcie kosze piknikowe, sałatki, schłodzoną buteleczkę Santa Cristiny i cieszcie się słońcem.

8ocena
(Doradca Klienta) 09.06.2022
Opinia zweryfikowana

Wśród aromatów gruszka i jabłko. Przyjemna mineralność na podniebieniu oraz świeża kwasowość na finiszu.