Wino Quinta DO Perdigao Touriga Nacional DAO 603246

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Quinta DO Perdigao Touriga Nacional DAO w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Quinta DO Perdigao Touriga Nacional DAO 603246

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Dao Apelacja
159.00 zł

podstawowa

264 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 2 głosów
91 ocena sommeliera

Opis Quinta DO Perdigao Touriga Nacional DAO

Quinta DO Perdigao Touriga Nacional DAO to wyrafinowane, eleganckie, portugalskie wino wyprodukowane ze szczepu Touriga Nacional. Dojrzewało przez 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Wino jest intensywnie rubinowe, z fioletowymi refleksami. W nosie zachwyca bukiet w nutami czarnej śliwki, fig, malin, fiołków, herbaty i bergamotki. Na podniebieniu win jest jedwabiste, złożone, głębokie. Delikatny akcenty przełamane są mocniejszymi smakami kawy, tytoniu oraz czekolady. To wytrawne wino na prezent jest jednocześnie eleganckie i świeże, jak i intensywne i złożone.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Quinta Do Perdigao producent

Charakterystyka Quinta DO Perdigao Touriga Nacional DAO

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Quinta DO Perdigao Touriga Nacional DAO

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
23.09.2020
Opinia zweryfikowana

Doskonale przypomina, że tylko nieskupażowana i pochodząca tylko z rejonu Dao Touriga Nacional jest absolutną królową Portugalii. Tak intensywnego aromatu i smaku ciemnych owoców - borówek, jagód i jeżyn, nie ma żaden inny szczep. Krągłe taniny, silna budowa niezaprzeczająca owocowej świeżości. Bardzo eleganckie wino.

03.03.2020
Opinia zweryfikowana

Dobry solidny Portugalczyk. Polecam dla odkrywców.

(Doradca Klienta) 14.05.2018

Idealne na prezent - eleganckie wino z potencjałem do dojrzewania. Po dekantacji staje się dużo bardziej jedwabiste. Smak ewoluuje z każdym łykiem - dużo owocu, fiołki, dym i czystość. Bardzo ciekawa degustacja.

10ocena
11.05.2018

Wino dzisiaj zakupione i dzisiaj sprobowane. Mocne ciało. Wyraźna tanina. Piekny purpurowy kolor. Aromat wisni, porzeczek, zapach toffi. W smaku mocne. Jedwabiste z dougim fińishem. Pikatne lekko