Wino Quinta DO Perdigao Encruzado DOC Dao 604878

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Quinta DO Perdigao Encruzado DOC Dao w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Quinta DO Perdigao Encruzado DOC Dao 604878

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Dao Apelacja
84.99 zł

podstawowa

24 sprzedanych butelek
6.33 średnia ocen: 3 głosów

Opis Quinta DO Perdigao Encruzado DOC Dao

Białe wino wytrawne pochodzące z regionu Dao w Portugalii. Produkowane ze szczepu charakterystycznego, lokalnego szczepu - Encruzado. 25% wina dojrzewa przez miesiąc w beczkach wykonanych z dębu francuskiego.

Niezwykły charakter tego wina skrywa w sobie aromaty kwiatów czarnego bzu i rumianku z akcentami brzoskwiń, gruszki, migdałów, marakui i limonki. Na podniebieniu niezwykle świeże i kompleksowe, o pełnej strukturze zakończonej mineralnym finiszem. Pełne i odświeżające jednocześnie.

To wino, które idealnie sprawdzi się zarówno jako aperitif, jak i w towarzystwie posiłku. Od owoców morza i sushi, przez sałatki, risotto, ryby i deski serów - na owocowych ciastach kończąc, wszędzie tam kieliszek tego wina z Dao będzie doskonałym wyborem.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
1 leżakowanie
Quinta Do Perdigao producent

Charakterystyka Quinta DO Perdigao Encruzado DOC Dao

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Quinta DO Perdigao Encruzado DOC Dao

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
3ocena
25.04.2022

Mocne rozczarowanie. "Przekombinowany" sposób produkcji, bowiem dał efekty smakowe podobne do prostego, raczej kiepskiego i "metalicznego" chardonnay. Wino o tyle uniwersalne, że zdaje się mieć potencjał skiepszczenia dowolnego dania swoim nieprzyjemnym, wykrzywiającym finiszem. Barwa bardzo jasna, wespół z budową budzi skojarzenia wodniste. Oceniłbym je jako "warte swojej ceny" w kategorii do 23,00 zł, bliżej może 16-18,00 zł.

8ocena
31.01.2022

Wina z Portugalii należą do moich ulubionych i tym razem także nie rozczarowałam się. Wyprodukowane z lokalnego szczepu Encruzado jest bardzo aromatyczne i pełne. Są typowe dla białych win aromaty brzoskwiń, limonki i cytrusów, ale wyczuć można także wyraźnie białe kwiaty i migdały i zioła. Podałam wino do dania z owocami morza i świetnie pasowało. Polecam!