Wino Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint 2018 603711

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2018.

Wino Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint 2018 603711

Białe, Wytrawne 2018 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
89.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
38 sprzedanych butelek
6.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint

Wino Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint charakteryzuje się zapachem białych kwiatów, świeżych ziół, limonki i cytryny. Na podniebieniu wyczuwalna kwasowość oraz delikatna ostrość. Doskonale sprawdzi się pite solo oraz w towarzystwie różnych dań. Warto wspomnieć o nagrodach: wyróżnienie na The Decanter World Wine Awards 2017 oraz srebrny medal według IWCS (International Wine & Spirits Competition). Słowenia może mało znana historycznie, natomiast produkująca jedne z najlepszych białych win w Europie, dzięki wyjątkowo dobrym warunkom klimatycznym. Domeną tego kraju są rodzinne firmy, którą łączą przy produkcji, tradycję z nowoczesnością.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Puklavec Family Wines producent

Charakterystyka Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
6ocena
21.08.2022

Lekki zawód, spodziewałem się czegoś bardziej aromatycznego i bardziej orzeźwiającego. A tu wino nijakie i bez charakteru. Zdecydowanie lepiej wydać pieniądze na tańsze propozycje tego producenta

Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint – Puklavec Famili słynie z produkcji wspaniałych i bardzo delikatnych win, a region z którego powstają wina nazywany jest „Toscanią Wschodu”. Puklavec jest jednym z czołowych producentów tego kraju, który na nowo odbudowuje tysiącletnie tradycje uprawy winorośli na tych ziemiach. Niestety przekreślonych grubą kreską podczas panowania komunistycznej Jugosławii. Podchodziłam do tego wina z dystansem, mając w pamięci Furminty, ale te węgierskie. Jakież było moje zaskoczenie kiedy je otworzyłam, świeży nos pełen kwiatów, ziół oraz owoców cytrusowych. W ustach świeże, ale z delikatnym ząbkiem. Bez wątpienia idealne na letnie wieczory z delikatnymi sałatkami z sosami vinegret. Potwierdzeniem jakości i kunsztu tego wina mogą być medale i wyróżnienia jakie otrzymało przez The Decanter World Wine Awards 2017 czy International Wine & Spirits Competition. Pkt 77

6ocena
28.07.2020

WIno poprawne, niestety nie zachwyciło. Spodziewałam się wielkiego wow, a dostałam zwyczajne wino, które szybko uległo zapomnieniu. Kupiłam jako ciekawostkę. Więcej nie wrócę. Solo nie polecam, sprawdzi się w letni upalny dzień do dań z makaronem.