Wino Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint 603711

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint 603711

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
89.99 zł

podstawowa

47 sprzedanych butelek
6.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint

Wino Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint charakteryzuje się zapachem białych kwiatów, świeżych ziół, limonki i cytryny. Na podniebieniu wyczuwalna kwasowość oraz delikatna ostrość. Doskonale sprawdzi się pite solo oraz w towarzystwie różnych dań. Warto wspomnieć o nagrodach: wyróżnienie na The Decanter World Wine Awards 2017 oraz srebrny medal według IWCS (International Wine & Spirits Competition). Słowenia może mało znana historycznie, natomiast produkująca jedne z najlepszych białych win w Europie, dzięki wyjątkowo dobrym warunkom klimatycznym. Domeną tego kraju są rodzinne firmy, którą łączą przy produkcji, tradycję z nowoczesnością.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Puklavec Family Wines producent

Charakterystyka Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
6ocena
21.08.2022
Opinia zweryfikowana

Lekki zawód, spodziewałem się czegoś bardziej aromatycznego i bardziej orzeźwiającego. A tu wino nijakie i bez charakteru. Zdecydowanie lepiej wydać pieniądze na tańsze propozycje tego producenta

Opinia zweryfikowana

Puklavec Seven Numbers 7. Single Vineyard Furmint – Puklavec Famili słynie z produkcji wspaniałych i bardzo delikatnych win, a region z którego powstają wina nazywany jest „Toscanią Wschodu”. Puklavec jest jednym z czołowych producentów tego kraju, który na nowo odbudowuje tysiącletnie tradycje uprawy winorośli na tych ziemiach. Niestety przekreślonych grubą kreską podczas panowania komunistycznej Jugosławii. Podchodziłam do tego wina z dystansem, mając w pamięci Furminty, ale te węgierskie. Jakież było moje zaskoczenie kiedy je otworzyłam, świeży nos pełen kwiatów, ziół oraz owoców cytrusowych. W ustach świeże, ale z delikatnym ząbkiem. Bez wątpienia idealne na letnie wieczory z delikatnymi sałatkami z sosami vinegret. Potwierdzeniem jakości i kunsztu tego wina mogą być medale i wyróżnienia jakie otrzymało przez The Decanter World Wine Awards 2017 czy International Wine & Spirits Competition. Pkt 77

6ocena
28.07.2020
Opinia zweryfikowana

WIno poprawne, niestety nie zachwyciło. Spodziewałam się wielkiego wow, a dostałam zwyczajne wino, które szybko uległo zapomnieniu. Kupiłam jako ciekawostkę. Więcej nie wrócę. Solo nie polecam, sprawdzi się w letni upalny dzień do dań z makaronem.