Wino Prunotto Barolo D.O.C.G. 0.75 l 602547

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Prunotto Barolo D.O.C.G. 0.75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Prunotto Barolo D.O.C.G. 0.75 l 602547

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Barolo Apelacja
299.00 zł

podstawowa

161 sprzedanych butelek
9.20 średnia ocen: 5 głosów
1 nagrody winiarskie

Opis Prunotto Barolo D.O.C.G.

To włoskie, czerwone wino ma piękną, głęboko rubinową barwę. W nosie Barolo urzeka akcentami fiołków i lasu, wyczuwalne są także dojrzałe wiśnie i jeżyny, czekolada, słodka kawa oraz zioła. Na podniebieniu wino jest doskonale harmonijne, wyważone, pełne i aksamitne. To Nebbiolo z Piemontu jest niezwykle przyjemne, eleganckie, energiczne i ciepłe, z dobrą kwasowością oraz długim finiszem.

17°C TEMP. PODANIA
18 leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka Prunotto Barolo D.O.C.G.

Brzytwa smak
Beczka aromat
Jedwab gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Prunotto Barolo D.O.C.G.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
25.03.2021
Opinia zweryfikowana

Wyśmienite na każdą specjalną okazję

10ocena
12.08.2020

Pomimo że opinie na vivino nie są najlepsze to ja jestem tym winem zachwycony. Wspaniale aromatyczne - aromaty lasu, marcepanu, wisni, jeżyny, skory i dymu, na języku ciągnie sie bez końca, intensywne, troszke sciagajace i rozwijające się. Daje 10!