Wino Post Scriptum Douro DOC 2022 601836

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Post Scriptum Douro DOC 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Post Scriptum Douro DOC 2022 601836

Spokojne Kategoria
DOC Douro Apelacja
169.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
1564 sprzedanych butelek
9.21 średnia ocen: 14 głosów
92 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Post Scriptum Douro DOC

Doskonały kupaż portugalskich, endemicznych szczepów zagwarantował powstanie głęboko rubinowego w barwie wytrawnego wina z bardzo atrakcyjnym, pełnym suszonych śliwek i wiśni bukietem. To portugalskie wino ma bardzo bogatą strukturę, jest pełne na podniebieniu, wino eleganckie i szlachetne. Wino przez 14 miesięcy dojrzewało we francuskich beczkach.

17°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Prats&Symington producent

Charakterystyka Post Scriptum Douro DOC

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Post Scriptum Douro DOC

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
16.02.2023
Opinia zweryfikowana

No cóż, wina znad Douro rzadko zawodzą. To absolutnie nie zawiedzie. Gdyby tylko było trochę tańsze...

9ocena
21.09.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo delikatne czerwone wino, przepyszne

9ocena
06.07.2022

To wino wciąż młode, w powijakach, zaprogramowane na lata. Będzie w pełni gotowe do picia wcześniej niż flagowe etykieta Chryseia, ale i tak pożyje całkiem długo. Post Scriptum w kieliszku ukazuje mocno dojrzałe, a nawet przejrzałe ciemne owoce, jeżynę, ciemną jagodę, wiśnię, suszoną śliwkę, a wszystko to z mineralnym tłem. Pojawia się też czekolada, tytoń, przyprawy, beczkowe akcenty. Gęste, soczyste, pełne, z wyraźną, aczkolwiek dość gładką taniną i hojną dawką ciemniejszego owocu, cynamonu, pieprzu, drewna. Szlachetne, eleganckie, dopracowane i z wielkim potencjałem. Klasa sama w sobie i kolejny dowód na to, że Douro to czołowy winiarski region.

9ocena
01.06.2022
Opinia zweryfikowana

Jedno z ciekawszych czerwonych win w tej kategorii cenowej asortymentu Winezji. Piękna barwa, ładny nos, zrównoważone taniny. Nie mogę się doczekać innych win z tej winnicy.

9ocena
15.03.2022
Opinia zweryfikowana

Potężne wino . Czarnorubinowa barwa. Bardzo gęsta struktura, . W bukiecie złożone zapachy czarnych owoców, skóry, trochę dymu i beczki. W smaku pełne, okrągłe, miękkie, lekko kwasowe z mocnymi taninami . Długie zakończenie . Na pewno do powtórzenia.

9ocena
03.03.2022
Opinia zweryfikowana

Piłem wszystkie wina z tej linii (łącznie z Chryseią) i to oceniam najlepiej w kategorii cena/ jakość. To dobry wstęp przed ich flagową etykietą. Pełne ciała i owocu, po dłuższym napowietrzaniu - czekolady. Dobra jakość w niezłej cenie.

10ocena
04.02.2022
Opinia zweryfikowana

Klasa sama w sobie! Wysokie taniny, świetny balans! Jedno z ulubionych!

10ocena
11.05.2018

Bardzo dobre wino. Wyważone. Bardzo owocowe i soczyste. Mocno zbudowane z aromatem porzeczek, trochę tytoniu. Lekko pikantne,