Wino Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle 2004 601469

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle 2004 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2004.

Wino Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle 2004 601469

Czerwone, Wytrawne 2004 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Hermitage Apelacja
599,00 zł podstawowa
15 sprzedanych butelek
9,75 średnia ocen: 2 głosów
93 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

opis wina

Wyjątkowe wino z niezwykłego miejsca - jednego z najlepszych dla produkcji wina - Doliny Rodanu i apelacji Hermitage, która charakteryzuje się jednymi z najmniejszych zbiorów w całym świecie winiarskim: około 15 hl/ha. Winogrona pochodzą z wielu, malutkich działek, gdzie dojrzewają w różnych terroirs, co gwarantuje niezwykłą złożoność i wyjątkowość winom wywodzącym się z tej apelacji. Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle ma piękną, czerwoną i błyszczącą barwę. W nosie czarne owoce przeplatane akcentami mineralnymi, ziół i tytoniu. Na podniebieniu to wytrawne, czerwone wino nie jest przytłaczjące mimo wieku, jest pełne finezji i piękna, z nutami lukrecji, kawy i dojrzałych porzeczek, malin oraz wiśni. Finisz jest jedwabisty, szlachetny i elegancki. Jest to wyjątkowe wino z ogromnym potencjałem do starzenia.

18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
15-18 leżakowanie
Paul Jaboulet Aine Vins De La Vallee Du Rhone producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Jedwab gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
04.11.2018

Jak na takie wino za dużo ma w sobie kwasowości moja ocena 8.6

9,5ocena
09.06.2017

Rzeczywiście - świetne wino! Doskonała historia - owoce zbierane są z jednego wzgórza, gdzie stoi niewielki kościół a winorośle porasta tylko jedno zbocze. Już to wskazuje na wyjątkowość wina. Intensywne, niezwykle złożone, kompleksowe. Rocznik 2004 spokojnie może jeszcze długo poleżeć. Najlepsze wino podczas degustacji z producentem.