Wino Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle 2006 601469

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle 2006 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2006.

Wino Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle 2006 601469

Czerwone, Wytrawne 2006 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Hermitage Apelacja
859.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
26 sprzedanych butelek
9.17 średnia ocen: 3 głosów
93 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

Opis Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle

Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle 2006 to wyjątkowe wino z niezwykłego miejsca. Powstaje w Dolinie Rodanu, w apelacji Hermitage, która charakteryzuje się najniższą liczbą zbiorów na całym świecie. Winogrona pochodzą z wielu malutkich działek, gdzie dojrzewają w różnych terroirs i właśnie to gwarantuje niezwykłą złożoność i rzadkość tego wina.

Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle 2006 przepełniony jest aromatem szczepu Syrah. Już na wstępie urzeka zapachem rozmarynu i estragonu. Po chwili dociera do nas subtelna nuta wędzonego boczku, ziół i tytoniu. To wszystko odnajdziemy także na podniebieniu. Wino jest aksamitne z przyjemnym akcentem pikantności. Pełna finezja z nutą lukrecji, kawy, dojrzałych porzeczek, malin oraz wiśni. Finisz jedwabisty, szlachetny i elegancki. Jest to wyjątkowe wino, które dojrzewało przez 15 miesięcy w dębowej beczce i ma ogromny potencjał do starzenia.

Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle to sztandarowe wino posiadłości i jedno z najbardziej poszukiwanych win z Doliny Rodanu, osiągające wysokie ceny na aukcjach. Jego nazwa pochodzi od XIII-wiecznego kościoła zbudowanego na szczycie Ermitażu, który stał się własnością firmy w 1919 roku.

Opinie o winie Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle 2006


Cudownie ekspansywny bukiet malin i wiśni, uzupełniony wędzonym boczkiem, kadzidłem i azjatyckimi przyprawami. Miękki i słodki, z czerwonymi i ciemnymi owocami barwiącymi podniebienie, uzupełniony o mokkę, trufle i czarną oliwkę. Smak czerwonych owoców wzmaga nasycone minerałami, soczyste wykończenie. Wino oferuje urzekającą przejrzystość i głębię, a także wyjątkową złożoność i trwałość. Vinous

Hermitage la Chapelle z 2006 roku oferuje klasyczny, dymny bukiet La Chapelle z mnóstwem owoców i pełnym bogactwem. Wino imponuje gęstością i słodką taniną. Ta degustacja była z pewnością najlepszą jaką miałem, gdyż to wino często pokazuje znacznie bardziej rustykalny charakter. Wine Advocate, Parker

Winnica Paul Jaboulet Aîné


Uważa się, że wino w tym regionie produkowali Rzymianie, a może nawet Grecy, jednak to nasadzenia Antoine'a Jabouleta w 1834 roku i skupienie się na jakości sprawiły, że ten region stał się jednym z głównych regionów produkujących wino na świecie. Po jego śmierci ziemia została przekazana synom Henri i Paulowi, którzy następnie nadali firmie nazwę – Paul Jaboulet Ainé (Ainé oznacza po francusku starszy). Firma była przekazywana z pokolenia na pokolenie, rozwijając się i rozrastając w innych apelacjach, wzdłuż Doliny Rodanu.

Zaczynając od małej działki w Hermitage, obecnie mają 120 hektarów i produkują doskonałe wina z dwudziestu sześciu innych apelacji, w tym Cornas, Crozes-Hermitage, Gigondas, Côtes Rotie, Condrieu i Chateauneuf-du-Pape. Produkują również jedne z najlepszych win z Côtes du Rhone, z Parellèle 45.

Nagrody: Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle 2006


  • Robert Parker – 90/100
  • Vinous – 93/100

18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
15-18 leżakowanie
Paul Jaboulet Aine Vins De La Vallee Du Rhone producent

Charakterystyka Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Jedwab gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Paul Jaboulet Hermitage La Chapelle

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
04.11.2018
Opinia zweryfikowana

Jak na takie wino za dużo ma w sobie kwasowości moja ocena 8.6

9.5ocena
(Doradca Klienta) 09.06.2017

Rzeczywiście - świetne wino! Doskonała historia - owoce zbierane są z jednego wzgórza, gdzie stoi niewielki kościół a winorośle porasta tylko jedno zbocze. Już to wskazuje na wyjątkowość wina. Intensywne, niezwykle złożone, kompleksowe. Rocznik 2004 spokojnie może jeszcze długo poleżeć. Najlepsze wino podczas degustacji z producentem.