Wino Pascal Jolivet Pouilly Fume 2022 600448

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Pascal Jolivet Pouilly Fume 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Pascal Jolivet Pouilly Fume 2022 600448

Białe, Wytrawne 2022 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Pouilly Fume Apelacja
186.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
442 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 4 głosów
87 ocena sommeliera

Opis Pascal Jolivet Pouilly Fume

Wino z Doliny Loary, z apelacji Pouilly Fume, z której pochodzą wyjątkowe wina ze szczepu Sauvignon Blanc. Wyjątkowe między innymi za sprawą procesu dojrzewania - w tym miejscu, jak rzadko kiedy w jakimkolwiek innym, Sauvignon Blanc dojrzewa w dębowych beczkach. Dzięki temu to francuskie wino poza typowymi, lekkimi aromatami agrestowo-trawiastymi, nabiera niuasnów szparagowo-dymnych. Wyjątkowe.

10-12°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
0 leżakowanie
Pascal Jolivet producent

Charakterystyka Pascal Jolivet Pouilly Fume

Brzytwa smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

W odróżnieniu od Sancerre, w tym winie Jolivet niczym nie zaskakuje, wręcz przeciwnie. Oferuje precyzyjnie zrobione, typowe dla swojej apelacji wino, choć słowa pochwały znowu należą się za pracę w winnicy, co pozwala mu nie kształtować wina w czasie winifikacji, a tylko obronić to, co uzyskał z owoców: mineralność, aromatyczność modelową dla Sauvignon w Pouilly-Fume, esencjonalność i czyściutki, kwasowy finisz.


Oceny użytkowników o: Pascal Jolivet Pouilly Fume

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
30.08.2022
Opinia zweryfikowana

zaskakujace, delikatne i owocowe

10ocena
25.03.2021
Opinia zweryfikowana

Wyśmienite wino

10ocena
30.11.2012

Ideał. Pod każdym względem. Choć byłoby idealne na ciepłe letnie wieczory, także jesienno-zimowe wieczory potrafią rozświetlić. Bezsprzecznie najlepszy Sauvignon Blanc, a chyba nawet najlepsze białe wino! Idealny balans słodyczy i kwasowości, owoców i kwiatów. Podawać dobrze schłodzone i delektować się jak wino sie ogrzewa i z lekkiej kwasowości przechodzi w doskonałą słodycz z posmakiem brzoskwiń. Genialne i jeszcze raz genialne! Do picia same, nie ma równych. Ale do lekkich dań rybnych również strzał w dziesiątkę. 10/10 bez cienia wahania.