Wino Pares Balta Cava 0.75 l 600616

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Pares Balta Cava 0.75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Pares Balta Cava 0.75 l 600616

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Musujące Kategoria
DO Cava Apelacja
49.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
928 sprzedanych butelek
7.25 średnia ocen: 8 głosów
84 ocena sommeliera

Opis Pares Balta Cava

To hiszpańskie wino musujące od świetnego producenta Pares Balta to esencja świeżości. W aromacie wyraźnie dominują gruszki i jabłka, natomiast w usta zbalansowane, dużo owocowości, z delikatnym i subtelnym finiszem.

6-8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Cavas Pares Balta S.A. producent

Charakterystyka Pares Balta Cava

Rześko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Nie bez powodu Hiszpanie piją miliony hektolitrów Cavy każdego roku. Wykorzystując metodę produkcji podobną do szampana, wcale nie zamierza (i nie może) z nim konkurować, wręcz przeciwnie. I bardzo dobrze! Dostajemy wino dobrze nasycone bąbelkami, o świeżej owocowości, jak znalazł do poprawienia nastroju lub apetytu przed posiłkiem.


Oceny użytkowników o: Pares Balta Cava

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
05.07.2023
Opinia zweryfikowana

Musujące wino, alternatywna dla słodszych wersji, jako fanka bardziej wytrawnego smaku polecam

28.10.2013

Wino o świeżym, szlachetnym, owocowym aromacie, lekko musujące, przyjemnie wytrawne. Podane w odpowiedniej temperaturze, świetnie pasuje do owoców morza i do celebrowania każdej uroczystość. Hiszpańskie wina są moimi ulubionymi, Cava zajmuje szczególne miejsce od czasu gdy odwiedziłam i poznałam region w którym to wino jest wytwarzane.

9ocena

Uwielbiam cavę. Oczywiście nie przez cały rok. Trudno mi określić na czym polega magia tego złocistego trunku. Może na tym fantastycznym splocie smaku i orzeźwienia?

8ocena
09.05.2011
Opinia zweryfikowana

Fajny aperitif, świetnie pobudza łaknienie. Wytrawne owocowo-kwiatowe, orzeźwiające na upalne dni. Choć nie tylko, bo miałem okazję degustować tą cavę z panem Tomaszem w paskudny, ponury dzień i też świetnie rozpoczęło wieczorną kolację.

1ocena
(Doradca Klienta) 04.01.2011

Delikatne, musujące wino, idealnie orzeźwia i przenosi kubki smakowe w środek słonecznego hiszpańskiego lata w samym środku warszawskiej zimy :). Zrównoważone owocowe smaki i aromaty, jednak lekko nieśmiałe - żaden nie chce wyraźnie dominować i nadać wyrazistości hiszpańskiej cavie.

9ocena
(Doradca Klienta) 04.01.2011
Opinia zweryfikowana

Cava + Pares Balta, to połączenie nie mogło mnie zawieść ... i nie zawiodło! Kawał fajnego, wytrawnego musiaka, który mimo braku kofeiny pobudza jak KAWA :)

8ocena
04.01.2011
Opinia zweryfikowana

Bardzo fajne i świeże wino. Na początku wydawało mi się niedostępne i proste ale nic bardziej mylnego! Świetnie pasuje do owoców morza - przecież w końcu to Katalonia :)