Wino Overstone Sauvignon Blanc 604490

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Overstone Sauvignon Blanc w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Overstone Sauvignon Blanc 604490

Białe, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
54.99 zł

podstawowa

186 sprzedanych butelek
7.55 średnia ocen: 11 głosów

Opis Overstone Sauvignon Blanc

Białe wino wytrawne pochodzące z Nowej Zelandii. Powstaje w 100% ze szczepu Sauvignon Blanc, który słynie w tym regionie z niezwykle aromatycznych i przyjemnych win. Overstone skupia się wyłącznie na produkcji dobrego wina, utrzymując standardy w zakresie ekologicznych praktyk uprawy winorośli i produkcji wina, kładąc nacisk na ręczne zbiory gron, odzwierciedlających unikalne cechy regionów winnic.

Wśród dominujących aromatów odnajdziemy tu owoce tropikalne, jak chociażby liczi z wyraźnymi akcentami agrestu. Pojawiają się również nuty cytrusów i ziołowych cech, soczysta struktura ze świeżą kwasowością pozwala na doskonałe orzeźwienie podczas samodzielnej degustacji.

Wino będzie dobrym kompanem do lekkich potraw, sałatek, owoców morza. Co więcej, dodatkowo orzeźwi podczas solowej degustacji w upalne dni.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Sileni Estates producent

Charakterystyka Overstone Sauvignon Blanc

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Overstone Sauvignon Blanc

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
(Doradca Klienta) 27.07.2021

Cenię szczep Sauvignon Blanc za jego świeżość, zwiewność, lekkość, w tym przypadku jej mi zabrakło, jest bardzo owocowe, ale owoce, które wyczuwałam są aż nazbyt dojrzałe, kwasowość również lekko mi przeszkadza.

8ocena

Obłędnie cytrusowe, ale bez przegięcia. Na letnie wieczory na tarasie przy sałatce z owocami morza. Pyszne.

8ocena
(Doradca Klienta) 05.07.2021

W nosie odnajdziemy intensywną marakuję, owoce tropikalne, aromaty tostowe, oraz dojrzałe jabłko. Całość pachnie wyśmienicie. W smaku niestety już tak dużo się nie dzieje. Może dlatego, że pojawia się mocniejsza kwasowość oraz akcenty cytrusowe, których się nie spodziewałam po słodkim i owocowym nosie. Jakość stosowna do ceny.

6ocena
(Doradca Klienta) 02.07.2021

Świetne wino, w aromacie przede wszystkim różowy grapefruit, malina, liczi oraz agrest. Jest też sporo cytrusów i jabłka. Świeże, owocowe i orzeźwiające. Polecam!

6ocena
02.07.2021

Proste wino, ale zawierające w sobie wszystko to, czego zazwyczaj szuka się w SB z Nowej Zelandii. Tropikalne, słodkie aromaty wydobywające się z kieliszka, orzeźwiająca kwasowość i przyjemny finisz. Nie jest to szczyt możliwości regionu, ale w swojej klasie niczego mu nie brakuje.

8ocena
30.06.2021

Bardzo aromatyczne. Zapach tropików wręcz "bucha" z kieliszka. W ustach typowe dla Sauvignon Blanc zielone aromaty papryki, trawy czy agrestu. Wyraźna kwasowość, dla mnie ciut zbyt wysoka.

7ocena
(Doradca Klienta) 29.06.2021

Świetne na obecny upał, super orzeźwiające zielone nuty, agrest, zielone jabłka i tropikalne owoce. Wyczuwalna przyjemna kwasowość i soczysta krągła struktura fajnie współgrają tworząc ciekawą całość. Polecam !

8ocena
(Doradca Klienta) 28.06.2021

Typowe Sauvignon Blanc z zielonymi aromatami agrestu, koszonej trawy, ale i nuty tropikalne też się pojawiają. Kwasowość na średnim poziomie. Schłodzone, orzeźwi letnie upały.

9ocena

Wino Overstone - (jak mówią znajomi, znający już to wino; „kup to białe z kamyczkami”) otworzyliśmy otwierając sezon wakacyjny w Dębkach (ostatni weekend maja). Rozkładając przedsionek do przyczepy delektowaliśmy się lekkością i cytrusowym aromatem tego wina. Wino również na wiele innych dobrych okazji. Pod namiot i na Malediwy. Plus taki, że nad polskim morzem nie trzeba za bardzo schładzać...:)

8ocena
21.06.2021
Opinia zweryfikowana

Przyjemne, owocowe i orzeźwiające. Jak na Sauvignon Blanc z Nowej Zelandii jest mocno krągłe i ma trochę ciała.

8ocena
19.05.2021

Bardzo dobre orzeźwiające wino. Intensywny aromat owocowy, ale nie aż taki, że ma się dość kolejnego kieliszka;) Polecam!