Wino Oreinos Helios Red Peloponnese IGP 0,75 l 603741

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Oreinos Helios Red Peloponnese IGP 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Oreinos Helios Red Peloponnese IGP 0,75 l 603741

Czerwone, Wytrawne 2017 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGP Peloponnese Apelacja
55,99 zł podstawowa
dostępność: Niska
106 sprzedanych butelek
9,00 średnia ocen: 1 głosów

opis wina

Wino OREINOS HELIOS RED to wyborne połączenie dwóch doskonałych odmian z winnic peloponeskich: popularnego i wszechstronnego Agiorgitiko oraz szlachetnego Syrah. Agrorgtiko nadaje winu aromatów śliwek i wiśni, podczas gdy Syrah tworzy jego intensywny, lekko pikantny i apetycznie jeżynowy charakter. Młodzieńcza delikatność w konsystencji oraz ciemny, rubinowo-czerwony kolor to wizualna charakterystyka tego wina. W nosie wino OREINOS HELIOS jest naprawdę intensywne, z mocnymi aromatami dojrzałych owoców; śliwek i czereśni, z akcentami czekolady i delikatnie wyczuwalnym dodatkiem lekko pikantnych nut. Na podniebieniu wino odczuwamy szeroko. Łatwo wyczuwamy dobre ciało wina, średnie, ale aksamitne taniny, umiarkowaną kwasowość i żywe smaki czerwonych owoców.

14-15°C TEMP. PODANIA
SEMELI S.A. producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena

Aksamitne, bardzo oryginalne. Nie wiem dlaczego, ale jakoś świetnie współgra z "muzyczną" etykietą. Może, gdybym wypiła jeszcze - z chęcią - jeszcze trochę, zaczęłabym śpiewać…