Wino Ochagavia Silvestre Carmenere Valle del Rapel D.O. 600654

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Ochagavia Silvestre Carmenere Valle del Rapel D.O. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Ochagavia Silvestre Carmenere Valle del Rapel D.O. 600654

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Valle del Rapel Apelacja
39.99 zł

podstawowa

1207 sprzedanych butelek
7.47 średnia ocen: 17 głosów
80 ocena sommeliera

Opis Ochagavia Silvestre Carmenere Valle del Rapel D.O.

Ochagavia Silvestre Carmenere, to bardzo ciekawe wino, w którym aromat czerwonych owoców i ziół jest mocno intensywny i wypełnia kieliszek. W smaku wino jest wyraziste, a taniny są dobrze zrównoważone. Końcówka wyraźnie owocowa. Typowe wino z Chile z wyjątkowej odmiany Carmenere.

17°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Vina Ochagavia S.A. producent

Charakterystyka Ochagavia Silvestre Carmenere Valle del Rapel D.O.

Delikatnie smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Ochagavia Silvestre Carmenere Valle del Rapel D.O.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
17.04.2017
Opinia zweryfikowana

Bardzo przyjemne, pełne owocu wino. Borówka, (dżemik?), porzeczka, może trochę tytoniu i ziół. Taniny krągłe, kwasowość niska. Do powolnego sączenia w sam raz

7.5ocena
09.04.2017
Opinia zweryfikowana

Poprawne wino, wyraźne akcenty owocowe, dobrze zrównoważone, nie jest to winiarskie dzieło sztuki, ale do włoskiej pasty sprawdza się doskonale. 7,5/10 warte spróbowania, bo ma swój charakter.

7.5ocena
08.07.2014
Opinia zweryfikowana

Typowe. Najlepiej określić to wino w ten sposób. Wszystko co powinno miec młode carmenere w bardzo przystępnej cenie. Owocowo, aromatycznie i niezobowiązująco. Nie będzie wychwalane, ale będzie miłym dodatkiem. 7.5/10

Opinia zweryfikowana

Jesień idzie. Widać ją, słychać i czuć. Opon jeszcze nie zmieniam ale wino już tak. Z białego na czerwone. Zacząłem od Ochagavii bo "bianco" ma wyborne, a szczep carmenere to jedno z moich pierwszych zauroczeń. I był to strzał w "10". Subtelne, delikatne, przyjemnie rozpływające się w ustach. Na dziś zdecydowanie numer jeden na liście.

9ocena

A ja jestem ZA! Bardzo smaczne wino. Może nie jakieś cuda na kiju, ale za tę cenę - absolutnie zachęcające, wielowymiarowe wino na zimowe wieczory.

9ocena
08.01.2012
Opinia zweryfikowana

Bardzo smaczne wino. Ciekawy smak i mocny aromat. Nawiązując do poprzedniczki, ciężko aby wino dogrze smakowało z pleśniowymi serami....

5ocena
01.01.2012
Opinia zweryfikowana

Jak do tej pory największe rozczarowanie z win zamówionych na Winezji. Zbyt ostre w smaku, o drażniącym zapachu. Niestety, nie jest dobrym kompanem nawet z mocno pleśniowymi serami :(