Wino Misty Wind Sauvignon Blanc 2021 604924

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Misty Wind Sauvignon Blanc 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Misty Wind Sauvignon Blanc 2021 604924

Białe, Wytrawne 2021 0.75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
65.99 zł

podstawowa

dostępność: Niska
770 sprzedanych butelek
7.67 średnia ocen: 9 głosów

Opis Misty Wind Sauvignon Blanc

Misty Wind Savignon Blanc to świetne, białe wino Z Nowej Zelandii. Powstałe w regionie Marlborough w Nowej Zelandii, skąd pochodzi wiele wspaniałych win z tego szczepu.

Jak na Savignon Blanc przystało, Misty Wind zachwyca bogactwem aromatu zielonych, twardych jabłek, agrestu, brzoskwini i owoców tropikalnych, takich jak limonka czy grapefruit. W smaku bardzo rześkie, świeże, lekko ziołowe, idealne na upalne dni. Każdy łyk pozostawia niezbyt długi, ale przyjemnie mineralny finisz.

Misty Wind będzie pasowało idealnie do lekkich sałatek z kurczakiem, owoców morza czy ryb. Dobrze sprawdzi się również samodzielnie jako aperitif.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
LFE producent

Charakterystyka Misty Wind Sauvignon Blanc

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

opinia sommeliera

Kolejne, niezmiennie na topie wino z Nowej Zelndii. Jest pełne agrestu i zielonego jabłka. Bardzo dobre do szparagów i świeżego koziego sera. Pijemy jak najmłodsze i schłodzone. 85pkt


Oceny użytkowników o: Misty Wind Sauvignon Blanc

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
01.12.2022
Opinia zweryfikowana

Ciekawe wino wytrawne z regionu Nowej Zelandii o wyważonym smaku. Idealne do ryb i owoców morza. Polecam spróbować.

8ocena
20.10.2022
Opinia zweryfikowana

Jeżeli sauvignon blanc to tylko z Nowej Zelandii. Mineralne, pachnące agrestem i wakacjami. Polecam każdemu kto twierdzi, że nie lubi wytrawnych, białych win :)

8ocena
04.09.2022
Opinia zweryfikowana

Doskonały stosunek jakości do ceny. Wino bardzo dobre, lekkie w sam raz na lato

5ocena
30.07.2022
Opinia zweryfikowana

Słaby aromat. Goryczka, Chyba najslabsze z oferty

6ocena
22.07.2022
Opinia zweryfikowana

Wino przyzwoite, bardzo pijalne. Ale brakuje w nim chociaż odrobiny "pazura", jest po prostu zbyt płaskie i jednowymiarowe.

9ocena

Bardzo "przyjazne" wino. Kolejne odkrycie z Nowej Zelandii, o którym trudno zapomnieć.

9ocena
(Doradca Klienta) 09.06.2022
Opinia zweryfikowana

Wino dość wytrawne, świeże i łatwe do picia. Dużo aromatów cytrusowych oraz delikatna goryczka na finiszu. Świetny jako aperitif lub towarzysz owoców morza.