Wino Mauro Molino Langhe Nebbiolo DOC 2021 604172

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Mauro Molino Langhe Nebbiolo DOC 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Mauro Molino Langhe Nebbiolo DOC 2021 604172

Czerwone, Wytrawne 2021 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Barolo Apelacja
145.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
432 sprzedanych butelek
9.25 średnia ocen: 4 głosów

Opis Mauro Molino Langhe Nebbiolo DOC

Wino eleganckie, stylowe, z bardzo delikatną taniną i przyjemnym smakiem. Winogrona są zbierane ręcznie, po czym przez 5 dni moszcz winogronowy wraz ze skórkami poddany jest maceracji. Fermentacja odbywa się w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Podczas degustacji wyczuwalne aromaty jasnoczerwonych wiśni, suszonych ziół oraz nut kwiatowych, takich jak róża i fiołki. Na podniebieniu odnajdziemy posmak śliwki, wiśni i suszonych owoców, w połączeniu ze świeżą kwasowością, delikatną taniną. Wino często uważane jest za młodszego brata Barolo. Polecamy serwować solo lub w połączeniu z mięsem i dziczyzną. Mauro Molino Langhe Nebbiolo DOC otrzymało 91 punktów od Roberta Parkera potwierdzając tym samym swoją wyjątkową jakość.

16°C TEMP. PODANIA
6 leżakowanie
Mauro Molino producent

Charakterystyka Mauro Molino Langhe Nebbiolo DOC

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Mauro Molino Langhe Nebbiolo DOC

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
26.04.2022

To czerwone wino ujawnia aromaty jasnoczerwonych wiśni, suszonych ziół oraz urocze nuty róż i fiołków. Pierwszy łyk oferuje śliwkowe, cierpkie posmaki z wiśni i suszonych owoców wraz ze świeżą kwasowością, delikatnymi taninami.

9ocena
31.01.2022

Klasyka z Langhe prezentująca wszystkie zalety Nebbiolo winifikowanego pod ręką sprawnego winiarza. Delikatne w kolorze i bogate w bukiecie - nade wszystko czerwone owoce i kwiaty. Wyrazista solidna tanina i orzeźwiająca kwasowość. Długi i soczysty finisz. Wspaniała harmonia pomiędzy delikatnymi nutami, a ekspresyjną strukturą. Butelka, do której warto wracać.

9ocena
13.04.2021

Klasyczne, choć młode Langhe Nebbiolo. Jest dużo wiśni, jasnego czerwonego owocu, nuta różana. Taniny są przyjemne i wino już teraz nadaje się do picia, choć będzie zyskiwać z czasem. Dobry stosunek jakości do ceny.

9ocena
25.03.2021

Dobre wino