Wino Masi Modello Bianco delle Venezie I.G.T. Bianco 600228

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Modello Bianco delle Venezie I.G.T. Bianco w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Masi Modello Bianco delle Venezie I.G.T. Bianco 600228

Białe, Wytrawne 0,75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
IGT Bianco delle Venezie Apelacja
43,99 zł podstawowa
519 sprzedanych butelek
7,88 średnia ocen: 8 głosów
82 ocena sommeliera

opis wina

Modello Bianco to białe wino włoskie, które sprawdzi się świetnie w gorące, letnie dni. Odświeżający i czysty bukiet, pociąga swoją lekkością i bezpretensjonalnością. Finisz jest delikatny z nutami migdałów. Aromat zdecydowanie cytrusowy, złamany świeżymi jabłkami. To wino jest kupażem dwóch szczepów Garganega oraz Pinot Grigio, pochodzi z regionu Friuli-Venezia Giulia.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
6,5ocena
10.01.2014

Typowe lekkie włoskie wino do picia. Lekko owocowe i dla osób nie lubiących wyrazistych białych win.

04.06.2011

Wyczuwa sie w tym winie wiele aromatów,od ostrych cytrusów do takiej blaszanej mdłości.Ale zapachy te nie łączą się harmonijnie,czuć je oddzielnienie.Niespecjalne.

02.06.2011

bardzo lekkie, średniowytrawny, wręcz mdły , "jak woda"? leciuuuuteńkie

02.06.2011

Bardzo zrównowarzone, gładkie w posmaku wino. Wiele wyczuwalnych jednocześnie smaków powoduje, iż wino nie posiada dominanty.

8ocena

Jednym ze szczepów użytych do produkcji tego wina jest pinot grigio. Byłem bardzo ciekawy jego smaku, gdyż jak opowiadał kolega pracujący na Wyspach, jest to ulubiony szczep brytyjek. Delikatny i nie brudzący zebów. "Oni tam mają kompletnego hopla. Wydają tysiące na wybielanie zębów, potem zaś unikają kawy i czerwonego wina, bo podobnież ciemnieją od tego zęby." Drogie Panie, po tym winie nie ciemnieją. Sprawdziłem osobiście.