Wino Masi Modello Bianco delle Venezie I.G.T. Bianco 600228

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Modello Bianco delle Venezie I.G.T. Bianco w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Masi Modello Bianco delle Venezie I.G.T. Bianco 600228

Białe, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
39.99 zł

podstawowa

853 sprzedanych butelek
7.58 średnia ocen: 12 głosów
82 ocena sommeliera

Opis Masi Modello Bianco delle Venezie I.G.T. Bianco

Modello Bianco to białe wino włoskie, które sprawdzi się świetnie w gorące, letnie dni. Odświeżający i czysty bukiet, pociąga swoją lekkością i bezpretensjonalnością. Finisz jest delikatny z nutami migdałów. Aromat zdecydowanie cytrusowy, złamany świeżymi jabłkami. To wino jest kupażem dwóch szczepów Garganega oraz Pinot Grigio, pochodzi z regionu Veneto.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka Masi Modello Bianco delle Venezie I.G.T. Bianco

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Masi Modello Bianco delle Venezie I.G.T. Bianco

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
06.03.2023
Opinia zweryfikowana

Wino jest dobrze zbudowane, wyczuwalne aromaty owocowe i delikatna kwasowością. Wino dość delikatne

6ocena
21.07.2022
Opinia zweryfikowana

Lekkie, nie intensywne, dość przeciętne

7ocena
06.04.2022

Typowy pinot, niska koncentracja smaku, lekki, cytrusowy, jabłko skórka, delikatny idealny na przyjemny letni wieczór, typowo włoskie, lekkie mineralne

6.5ocena
10.01.2014

Typowe lekkie włoskie wino do picia. Lekko owocowe i dla osób nie lubiących wyrazistych białych win.

04.06.2011

Wyczuwa sie w tym winie wiele aromatów,od ostrych cytrusów do takiej blaszanej mdłości.Ale zapachy te nie łączą się harmonijnie,czuć je oddzielnienie.Niespecjalne.

02.06.2011

bardzo lekkie, średniowytrawny, wręcz mdły , "jak woda"? leciuuuuteńkie

02.06.2011

Bardzo zrównowarzone, gładkie w posmaku wino. Wiele wyczuwalnych jednocześnie smaków powoduje, iż wino nie posiada dominanty.

8ocena

Jednym ze szczepów użytych do produkcji tego wina jest pinot grigio. Byłem bardzo ciekawy jego smaku, gdyż jak opowiadał kolega pracujący na Wyspach, jest to ulubiony szczep brytyjek. Delikatny i nie brudzący zebów. "Oni tam mają kompletnego hopla. Wydają tysiące na wybielanie zębów, potem zaś unikają kawy i czerwonego wina, bo podobnież ciemnieją od tego zęby." Drogie Panie, po tym winie nie ciemnieją. Sprawdziłem osobiście.