Wino Marques de Borba Alentejo D.O.C. Tinto 600601

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Marques de Borba Alentejo D.O.C. Tinto w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Marques de Borba Alentejo D.O.C. Tinto 600601

Spokojne Kategoria
DOC Alentejo Apelacja
52,90 zł podstawowa
365 sprzedanych butelek
8,27 średnia ocen: 13 głosów
85 ocena sommeliera

opis wina

Wino bardzo soczyste w smaku. Wyczuwalne elementy dębu, karmelu i czerwonych owoców.

18°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
6 leżakowanie
J. Portugal Ramos Vinhos, S.A. producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Minerały i owoce aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8,5ocena
25.11.2013

Bardzo solidne wino. Z pewnością nie jest lekkie, bogaty bukiet nie jest zbyt napastliwy, nie ma silnych tanin, albo wyraźnie wybijających się elementów. Stonowane, choć bogate, od masy słodkich, czerwonych owoców, po karmelowy finisz. Rozsądna beczka - tylko 6 m-cy, a jednak owocowość zdążyła nabrać klasy. Lubię cięższe wina, do niektórych potraw nie można jednak przesadzić. Pijalność tego pozwala takim jak ja trochę nagiąć zasady... Mi bardzo smakowało, mojej dziewczynie brakowało trochę wyrazistości, choć bukiet i smak jej odpowiadał. Trafisz dobrze, jeżeli szukasz bogatego, ale wyważonego wina.

8ocena
24.03.2012

Wyśmienite. Najpierw lekko slodkawe, potem wytrawniejsze i złożone. Doskonale się sprawdziło w roli jedynego towarzysza wieczoru, ale i za drugim razem do włoskiej pasty też pasowało jak ulał.

7,5ocena
23.10.2011

Bardzo delikatne w zapachu, lekkie w smaku, na początku jakby półsłodkie. Trzeba dać mu trochę czasu, staje się bardziej wyraziste i wytrawne. Zebrało dobre opinie.

8ocena
09.10.2011

Wino bardzo złożone i ciekawe. Biorąc łyk, pierwsze co się wyczuwa to bardzo duża słodycz i aromat czarnej porzeczki. Pomyślałem wręcz, że pomyliłem wina i kupiłem półsłodkie. Ale słodycz szybko ustępuje delikatnej kwasowości, której w tle towarzyszą posmaki beczki. Jednym słowem wino bardzo intensywne, złożone i ciekawe. Każdy łyk dostarcza wielu wrażeń, które zmieniają się jak w kalejdoskopie. Bardzo fajne doświadczenie.

8,5ocena
15.08.2011

Wino skoncentrowane, mocne, świetnie wyważone kolor ciemno rubinowy.Posmak lekko pleśniowy winogron typowy dla win portugalskich.Raczej do makaronów.mocne 8

9ocena

Ach odkrycie ta Portugalia! Pita była w święta. Gościom bardzo smakowało, jako że to wino ma w sobie jakąś lekkość, mimo, że teoretycznie jest ciężkie. Ba, powiedziałbym, że jest orzeźwiające.

04.01.2011

Po ciężkim dniu w pracy, w pośpiechu przygotowana włoska pasta pachnąca czosnkiem, suszonymi pomidorami oliwą i bazylią do tego kieliszek tego portugalskiego wina tworzą idealne połączenie i miły początek wieczoru. Wino ma wyraźny, przyjemny smak, jest winem ciężkim ale nie męczy naszego podniebienia. Pozytywnie mnie zaskoczyło.

9ocena
06.07.2010

Dla chcących odkryć wina portugalskie dowód na to, czym ten kraj dysponuje. Bogate wino z potencjałem starzenia. Smak ciemnych owoców z długim, kremowym finiszem. Głęboki rubinowy kolor. Polecam do makaronów na bazie bogatych sosów pomidorowych z bazylią i serem. Zamówić co najmniej 2 butelki. Wino warte swej ceny do którego chce się szybko wracać. Ciekawy jestem innych roczników np. 2006.