Wino Luzón Colección Crianza 0,75 l 603390

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Luzón Colección Crianza 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Luzón Colección Crianza 0,75 l 603390

Czerwone, Wytrawne 2016 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
59,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
176 sprzedanych butelek
8,50 średnia ocen: 2 głosów

opis wina

Luzon Collecion Crianza to hiszpańskie wino wyprodukowane z dwóch rodzimych szczepów: monastrel i garnacha tintorera. To czerwone, hiszpańskie wino ma głęboki, rubinowy kolor. Zarówno w nosie, jak i na podniebieniu to wytrawne wino jest złożone i zbalansowane. Ujmuje nutami przypraw, lukrecji, czarnych owoców - porzeczek i jeżyn oraz tytoniu. W smaku jest eleganckie, dojrzałe, aksamitne i długim finiszem. Wino dojrzewało 12 miesięcy w amerykańskich i francuskich beczkach.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Bodegas Luzón producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
31.07.2018

Nos oraz pierwszy łyk bardzo soczysty i świeży. W zapachu dominują ciemne owoce przygaszone dość mocno beczką, głównie pieprzem. W smaku bardzo intensywne, ale i bardzo wytrawne i szlachetne ciemne owoce, czuć mocno czereśnie od pestki. Końcówka jest lekko gorzkawa i mocno pikantna, ale w bardzo przyjemny sposób. Na koniec czuć ciężar tego wina szczególnie po pozostającym w ustach mocnym osadzie. To wino zdecydowanie nie jest dla panienek ;) to wino mocne, soczyste, wyraziste, beczkowe, pikantne... męskie! Lubię takie. Ode mnie ocena bardzo wysoka.

8ocena
08.06.2018

Bardzo przyjemne wino, mocno wytrawne, zbalansowane. Piękny kolor, ciekawy aromat, czarne owoce, dym ,beczka, to dominujące akcenty. Długi i wyrazisty finisz, mocny zawodnik, warty degustacji :)