Wino Luigi Bosca De Sangre Malbec Edicion Limitada 2020 604996

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Luigi Bosca De Sangre Malbec Edicion Limitada 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Luigi Bosca De Sangre Malbec Edicion Limitada 2020 604996

Czerwone, Wytrawne 2020 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
145.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
69 sprzedanych butelek
7.67 średnia ocen: 3 głosów

Opis Luigi Bosca De Sangre Malbec Edicion Limitada

Wyjątkowe wino, które wyszło spod rąk dwóch winemakerów – Alberto Arizu oraz Pablo Cuneo, produkowane w 100% ze szczepu Malbec w Mendozie, winiarskim regionie Argentyny. Charakter zawdzięcza wyjątkowemu terroir winnic ulokowanych w Paraje Altamira, a także dojrzewaniu przez 12 miesięcy w dębowych beczkach, gdzie wino przechodzi również malolaktyczną fermentację. Przed wyjazdem w świat De Sange odpoczywa jeszcze przez 6 miesięcy w butelkach.

Jasna czerwień emanuje z kieliszka już od pierwszego wejrzenia, urzekając również ciemnymi refleksami. Wśród aromatów przebija się intrygująca mineralność, uzupełniana przez soczyste czerwone owoce, między innymi wiśnie i truskawki. Na podniebieniu wino ukazuje pełną, potężną strukturę, pod którą skrywa się wyraźna, ale doskonale zharmonizowana kwasowość. Przyjemne taniny i długi finisz stawiają kropkę nad „i” podczas degustacji.

Luigi Bosca De Sange to doskonały wybór do towarzystwa czerwonych mięs – wołowiny, ale także dziczyzny i sarniny podanych razem z grillowanymi warzywami. Potencjał dojrzewania wynosi aż 10 lat, co czyni to wino także dobrym uzupełnieniem winnej piwniczki.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Bodegas Luigi Bosca producent

Charakterystyka Luigi Bosca De Sangre Malbec Edicion Limitada

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Luigi Bosca De Sangre Malbec Edicion Limitada

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
6ocena
27.03.2023
Opinia zweryfikowana

Przyzwoity merlot ze słonecznej Hiszpanii, nie jest to wino wybitne, zwykłe wino domu, ale swoją delikatnością i owocową strukturą przekona miłośników czerwonego wina. Bardzo dobra cena jak na taką jakość. Polecam