Nowość
Wino Luigi Bosca De Sangre Malbec Edicion Limitada 2020 604996

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Luigi Bosca De Sangre Malbec Edicion Limitada 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Luigi Bosca De Sangre Malbec Edicion Limitada 2020 604996

Czerwone, Wytrawne 2020 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
145.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
42 sprzedanych butelek
8.50 średnia ocen: 2 głosów

Opis Luigi Bosca De Sangre Malbec Edicion Limitada

Wyjątkowe wino, które wyszło spod rąk dwóch winemakerów – Alberto Arizu oraz Pablo Cuneo, produkowane w 100% ze szczepu Malbec w Mendozie, winiarskim regionie Argentyny. Charakter zawdzięcza wyjątkowemu terroir winnic ulokowanych w Paraje Altamira, a także dojrzewaniu przez 12 miesięcy w dębowych beczkach, gdzie wino przechodzi również malolaktyczną fermentację. Przed wyjazdem w świat De Sange odpoczywa jeszcze przez 6 miesięcy w butelkach.

Jasna czerwień emanuje z kieliszka już od pierwszego wejrzenia, urzekając również ciemnymi refleksami. Wśród aromatów przebija się intrygująca mineralność, uzupełniana przez soczyste czerwone owoce, między innymi wiśnie i truskawki. Na podniebieniu wino ukazuje pełną, potężną strukturę, pod którą skrywa się wyraźna, ale doskonale zharmonizowana kwasowość. Przyjemne taniny i długi finisz stawiają kropkę nad „i” podczas degustacji.

Luigi Bosca De Sange to doskonały wybór do towarzystwa czerwonych mięs – wołowiny, ale także dziczyzny i sarniny podanych razem z grillowanymi warzywami. Potencjał dojrzewania wynosi aż 10 lat, co czyni to wino także dobrym uzupełnieniem winnej piwniczki.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Bodegas Luigi Bosca producent

Charakterystyka Luigi Bosca De Sangre Malbec Edicion Limitada

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Luigi Bosca De Sangre Malbec Edicion Limitada

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom