Wino Luigi Bosca De Sangre 603518

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Luigi Bosca De Sangre w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Luigi Bosca De Sangre 603518

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
145.00 zł

podstawowa

528 sprzedanych butelek
9.75 średnia ocen: 12 głosów
4 nagrody winiarskie

Opis Luigi Bosca De Sangre

Luigi Bosca De Sangre to wyjątkowe, czerwone wino z Argentyny o pięknej, rubinowo-czerwonej barwie i odcieniach granatu. To wytrawne wino z regionu Mendoza ma bardzo intensywny i złożony bukiet. Wyczuwalne są w nim słodkie przyprawy, maliny i jagody, fiołki, kakao i kawa, nuty eukaliptusa oraz biały pieprz. Na podniebieniu wyczuć można nuty tostowe i czarne owoce. Wino jest soczyste, pełne wyrazistych tanin. Wino powstało z trzech szczepów: Cabernet Sauvignon, Syrah i Merlot, które oddzielnie, przez 12 miesięcy dojrzewały w beczkach francuskich (90%) oraz amerykańskich (10%), by następnie jeszcze przez rok leżakować w butelce przed wprowadzeniem do sprzedaży. Wino ma 10 letni potencjał do starzenia. Luigi Bosca De Sangre zostało wyróżnione w wielu rankingach.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Bodegas Luigi Bosca producent

Charakterystyka Luigi Bosca De Sangre

Milutko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Luigi Bosca De Sangre

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
27.01.2024
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre wino, świetnie zbalansowany kupaż trzech szczepów daje świetny efekt, wino mocno owocowe z pikantnymi elementami, ale bardzo subtelnymi, głęboki posmak beczki uzupełnia całość. Długi i przyjemny finisz, zero zbędnej kwasowości, idealna harmonia w każdym łyku. Warte spróbowania, polecam :)

10ocena
18.02.2023
Opinia zweryfikowana

Blend od Lugi Bosca, kupaż trzech szczepów, Cabernet 78%, 12% syrah i 10% merlot. Już w nosie zapowiada się piękna przygoda, aromaty są obłędne, porzeczki, maliny, fiołki, czekolada i na końcu kawa! W ustach mamy dalej wino z dużą owocowością, co jest charakterystyczne dla wszystkich win od Luigi Bosca, taniny są miękkie, kwasowość średnia. Sparowałem wino ze stekiem i był to bardzo dobry wybór. Wino jest świetne, ma też spory potencjał do leżakowania ale jak tu nie otworzyć tego wina od razu po zakupie? Polecam gorąco!

10ocena

Dla nas wino nr 1. (może z lekkim wskazaniem na mnie - DLA MNIE nr 1, a dla Agi wino z pierwszej trójki!) Absolutnie mój gust - "wino z charakterem”, „zdecydowane”, intensywne, wyraziste, soczyste…

10ocena
17.08.2022
Opinia zweryfikowana

klasyka gatunku, jedno z moich ulubionych czerwonych win, mocne w smaku, wyrazne w zapachu.

9ocena
22.11.2021
Opinia zweryfikowana

Bardzo przyjemne wino. Dużo ciemnego owocu - ale nie za dużo, niezła budowa, dobry balans i doskonale wkomponowana beczka. Czekam na dostawę i kupuję więcej butelek.

10ocena
31.03.2021
Opinia zweryfikowana

Genialne ! Intensywne, wino z pazurem . Dużo ciemnego owocu, kawy, gorzkiej czekolady. Absolutny TOP , warte każdej wydanej złotówki.