Wino Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Riserva DOCG 2019 604092

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Riserva DOCG 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Riserva DOCG 2019 604092

Czerwone, Wytrawne 2019 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
59.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
670 sprzedanych butelek
7.00 średnia ocen: 7 głosów

Opis Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Riserva DOCG

Wino Oro dei Sani Chianti Riserva powstało za pomocą techniki Governo. Metoda ta polega na dodaniu do wcześniej uzyskanego wina pewnej ilości moszczu z podsuszanych, starannie wyselekcjonowanych winogron. Dzięki temu wino uzyskuje specjalną strukturę i wyrafinowanie. Druga fermentacja przeprowadzona jest w kontrolowanej temeperaturze, w celu uzyskania długotrwałych właściwości smakowych. W nosie i na podniebieniu odnajdziemy bukiet czerwonych owoców i nut kwiatowych. Ciało jest dobrze zbudowane, kolor głęboki, a taniny lekkie i przyjemne. Chianti sprawdzi się jako dodatek do zup, białego mięsa oraz serów.

16-18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
Tak leżakowanie
Loggia dei Sani producent

Charakterystyka Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Riserva DOCG

Milutko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Riserva DOCG

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
20.04.2022
Opinia zweryfikowana

ciekawy, inny, intrygujący smak tak w pierwszej chwili jak i za chwilę, gdy poprzedzona wybornym drewnem barwna kwaskowość daje znać; finisz (przyjemny) nadchodzi jakby z nikąd - taka niespodzianka - szkoda, że nie trwa dłużej, ale przecież można sięgnąć po kieliszek, co chętnie czynię, aby znowu w to wejść

7ocena
07.03.2022
Opinia zweryfikowana

Przyjemne, dość lekkie - mało tanin i niska kwasowość. Niezobowiązujące, mocno owocowe, gdzies na końcu pojawia się delikatny ziołowy aromat

27.12.2021
Opinia zweryfikowana

Nie zachwyciło mnie to wino.

7ocena
20.08.2021
Opinia zweryfikowana

To nieklasyfikowane Chianti okazało się być całkiem niezłym winem. Warunek jest jeden - trzeba dać mu pooddychać w dekanterze te 1,5 - 2 godziny. Umiejętnie wkomponowana beczka, przyjemny, czerwony owoc i całkiem sporo ciała. Taniny na początku dość szorstkie, po napowietrzeniu złagodniały i wino stało się zdecydowanie bardziej przystępne.

5ocena
04.01.2021
Opinia zweryfikowana

Chianti jest specyficznym winem i to jest dla miłośników, my lubimy ciężkie wina, z długim finiszem. Spróbowaliśmy i zużyliśmy do gotowania, sprawdziło się.

6ocena
05.05.2020
Opinia zweryfikowana

Pachnie drewnem, wiśniami i czekoladą. Mocno wiśniowe o wyraźnej kwasowości. Jest ok, choć szału nie ma. Lepiej dopłacić kilka złotych do Classico tego samego producenta.

7ocena
17.04.2020
Opinia zweryfikowana

Przyzwoite Chianti w tej cenie. Nie powala jak to Villa Antinori które piłem w Bolonii a potem w prezencie urodzinowym [też dostępne na Winezji]. Przyznaje, że trudno o dobre Chianti w niskiej cenie, a to jest naprawdę przyzwoite poniżej 50zł.

8ocena
03.12.2019
Opinia zweryfikowana

Bardzo przyjemne i poprawne Chianti. Warto dać mu pooddychać, bo jest trochę "cienkie" po otwarciu, ale jak odetchnie, to broni się, nie ma fajerwerków, ale wstydu też nie ma. Jak ktoś lubi Chianti to polecam :)