Wino Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Riserva DOCG 2016 604092

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Riserva DOCG 2016 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2016.

Wino Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Riserva DOCG 2016 604092

Czerwone, Wytrawne 2016 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
49,99 zł podstawowa
dostępność: Średnia
356 sprzedanych butelek
6,50 średnia ocen: 4 głosów

opis wina

Wino Oro dei Sani Chianti Riserva powstało za pomocą techniki Governo. Metoda ta polega na dodaniu do wcześniej uzyskanego wina pewnej ilości moszczu z podsuszanych, starannie wyselekcjonowanych winogron. Dzięki temu wino uzyskuje specjalną strukturę i wyrafinowanie. Druga fermentacja przeprowadzona jest w kontrolowanej temeperaturze, w celu uzyskania długotrwałych właściwości smakowych. W nosie i na podniebieniu odnajdziemy bukiet czerwonych owoców i nut kwiatowych. Ciało jest dobrze zbudowane, kolor głęboki, a taniny lekkie i przyjemne. Chianti sprawdzi się jako dodatek do zup, białego mięsa oraz serów.

16-18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
Tak leżakowanie
Loggia dei Sani producent

Charakterystyka wina

Milutko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
5ocena
04.01.2021

Chianti jest specyficznym winem i to jest dla miłośników, my lubimy ciężkie wina, z długim finiszem. Spróbowaliśmy i zużyliśmy do gotowania, sprawdziło się.

6ocena
05.05.2020

Pachnie drewnem, wiśniami i czekoladą. Mocno wiśniowe o wyraźnej kwasowości. Jest ok, choć szału nie ma. Lepiej dopłacić kilka złotych do Classico tego samego producenta.

7ocena
17.04.2020

Przyzwoite Chianti w tej cenie. Nie powala jak to Villa Antinori które piłem w Bolonii a potem w prezencie urodzinowym [też dostępne na Winezji]. Przyznaje, że trudno o dobre Chianti w niskiej cenie, a to jest naprawdę przyzwoite poniżej 50zł.

8ocena
03.12.2019

Bardzo przyjemne i poprawne Chianti. Warto dać mu pooddychać, bo jest trochę "cienkie" po otwarciu, ale jak odetchnie, to broni się, nie ma fajerwerków, ale wstydu też nie ma. Jak ktoś lubi Chianti to polecam :)