Wino Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti DOCG 2022 604253

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti DOCG 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti DOCG 2022 604253

Czerwone, Wytrawne 2022 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
49.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
799 sprzedanych butelek
7.00 średnia ocen: 11 głosów

Opis Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti DOCG

Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti DOCG to wino wytrawne, które powstało w 100% ze szczepu Sangiovese. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Wino ma rubinowy kolor. W nosie odnajdziemy aromat pieprzu i kopru włoskiego. Na podniebieniu wino jest lekkie, świeże, zbalansowane, z wyczuwalną owocowością oraz ziemistym akcentem. Polecamy podawać z jagnięciną, wołowiną oraz drobiem. Niesamowita cena w stosunku do jakości.

18-20°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
Loggia dei Sani producent

Charakterystyka Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti DOCG

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti DOCG

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
14.12.2023
Opinia zweryfikowana

przyzwoite wino, szczególnie patrząc na stosunek ceny do jakości. Natomiast nie zachwyca i nie wyróżnia się niczym specjalnym … takie wino domu z włoskiej restauracji - bez tanin, mocno owocowe.

7ocena
01.08.2022
Opinia zweryfikowana

Przyznamy, że spodziewałam się lepszych doznań smakowych , ale do ciemnego mięsa może być.

9ocena
27.04.2022
Opinia zweryfikowana

wino do lekkich rozmów, dobrze przy nim miło żartowć, bo coś ma lekko figlarnego w smaku, fajnie ulotnego, co pozostawia chęć na kolejny łyczek, kieliszek … pięknie smakuje na jej ustach LeszekT

7ocena
07.03.2022
Opinia zweryfikowana

Fajne, jak ktoś przerzuca się z bieli na czerwienie. Lekkie, prawie bez tanin, kwasowość tez niska :)

8ocena
08.12.2021
Opinia zweryfikowana

Dobre, klasyczne chianti, zachęcający stosunek jakości do ceny. Lekko "ziemiste", ziołowe, pasuje świetnie do mięsa.

5ocena
19.09.2021
Opinia zweryfikowana

Przeciętne wino, ale pasuje do mnie, przeciętny ze mnie sommelier.

5ocena
04.08.2021
Opinia zweryfikowana

Nie było tak złe, żeby zburzyć mi przyjemne skojarzenia z Toskanią. Ale dobre też nie było. Nieprzyjemnie cierpkie na końcówce. Każe troszkę wątpić w wysublimowany smak Hannibala Lectera...

6ocena
14.01.2021
Opinia zweryfikowana

Przeciętne wino które przypomina smakiem klimat małej włoskiej restauracji i wina domu w karafce. Aromat ziołowy, pieprzny a w smaku mocne, przypominające domowe toskanskie wino. Jak nie byłeś we Włoszech to nie docenisz, jak byłeś to na pewno znasz ten typ wina - dobre wspomnienia wracają :)

8ocena
12.01.2021
Opinia zweryfikowana

Bardzo przyzwoite Chianti za jeszcze bardziej przyzwoitą cenę. W zapachu bardzo delikante. W smaku niewątpliwie dominuje nuta owocowa wraz z wyraźną, jednak mocno poboczną nutą kwasowości. Pokusze się o stwierdzenie, iż jest to najlepsze Chianti w tym przedziale cenowym.

8ocena
17.07.2020
Opinia zweryfikowana

Całkiem niezłe chianti. Mocno owocowe, z przyjemną, dobrze wkomponowaną beczką i choć ma tylko 12,5% alkoholu, wcale nie jest wodniste. Butelka, którą na pewno jeszcze kiedyś zamówię, bo lekko schłodzona daje radę nawet w ciepły wieczór. Koniecznie trzeba pozwolić mu złapać oddech.

7ocena
14.03.2020
Opinia zweryfikowana

Bardzo fajne Chianti, nie jest może to butelka z fajerwerkami, ale przyjemne Chianti jakie można wypić w małej knajpce w Toskanii. Biorąc pod uwagę, że nie szybko wybierzemy się do Włoch z wiadomych względów, proponuję zakupić kilka butelek, żeby złapać klimat. Cena zachęca, polecam