Wino Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Classico DOCG 2021 604093

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Classico DOCG 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Classico DOCG 2021 604093

Czerwone, Wytrawne 2021 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
73.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
551 sprzedanych butelek
7.67 średnia ocen: 3 głosów
78 ocena sommeliera

Opis Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Classico DOCG

Wino Oro dei Sani Chianti Classico to wytrawne, włoskie wino z Toskanii, które zachwyca rubionwym kolorem. W zapachu dominuje aromat owocowy z nutami suszonej wiśni, fiołka i dębu. W smaku wyczuwalna wytrawność oraz zrównoważony smak. Podczas degustacji odkryjesz to, co najpiękniejsze w Chianti, czyli harmonię oraz elegancję. Doskonale komponuje się z czerwonym mięsem i sezonowymi serami.

16-18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
Tak leżakowanie
Loggia dei Sani producent

Charakterystyka Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Classico DOCG

Milutko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Sangiovese zawsze ma wspaniałą kwasowość. Wąchając wino Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Classico DOCG wrażenie jest bardzo dobre, barwa równeż zachwyca pięknym, rubinowym kolorem. W nosie odnajdziemy aromat pieprzu i kopru włoskiego. Na podniebieniu wino jest lekkie, świeże, zbalansowane, z wyczuwalną owocowością oraz ziemistym akcentem. Polecam do niego włoskie klasyki z pomidorami.


Oceny użytkowników o: Loggia dei Sani Oro dei Sani Chianti Classico DOCG

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
(Doradca Klienta) 16.04.2021

Każdy, kto ceni Chianti, śmiało może sięgnąć po tę butelkę. W smaku lekkie, owocowe, dość kwasowe, jednak ta kwasowość jest zdecydowanie stonowana. Najpierw czujemy owoce z naszych ogródków- maliny, wiśnie, trochę porzeczki. W nosie podobnie, owocowe aromaty dominują, jednak możemy także wyczuć przyprawy i kwiaty. Kieliszek prezentuje nam piękny, ciemny kolor. Degustowałam je, przegryzając twardymi serami i to był strzał w dziesiątkę.

8ocena
05.05.2020
Opinia zweryfikowana

W nosie maliny, wiśnie i nuty przypraw korzennych. W ustach dużo owoców, gładkie taniny i umiarkowana kwasowość. Lekkie i eleganckie.

8ocena
10.12.2019
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre Chianti, wyborne i solidne. Dla mnie klasyk "czarny kogutek" nie zawodzi typowe szczepy, typowy smak i wynikiem jest bardzo dobre wino z regionu Toskania. Nie każdy lubi Chianti, bo to wino o szczególnym smaku, ale miłośników to butelka zadowoli, polecam 8/10