Wino LeChateau Haut-Poitou 'Ohh Poitou' Sauvignon Blanc 2022 603611

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino LeChateau Haut-Poitou 'Ohh Poitou' Sauvignon Blanc 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino LeChateau Haut-Poitou 'Ohh Poitou' Sauvignon Blanc 2022 603611

Białe, Wytrawne 2022 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
AOP Haut-Poitou Apelacja
69.99 zł

podstawowa

dostępność: Średnia
2804 sprzedanych butelek
8.45 średnia ocen: 22 głosów
77 ocena sommeliera

Opis LeChateau Haut-Poitou 'Ohh Poitou' Sauvignon Blanc

'Ohh Poitou' Sauvignon Blanc to białe, wytrawne wino ze szczepu sauvignon blanc. To francuskie wino z apelacji Haut-Poitou to przepiękna odsłona szczepu - wino prezentuje wszystko, czego oczekujemy po sauvignon blanc. W nosie wyczuwalne są owoce cytrusowe, pestkowe owoce tropikalne, skoszona trawa i zioła. Aromat jest elegancki i kompleksowy. Na podniebieniu wino jest rześkie i świeże, doskonale orzeźwiające, pełne cytrusów, zielonego jabłka, z odrobiną agrestu, pokrzywy i liści czarnej porzeczki. To białe, wytrawne wino doskonale sprawdzi się jako aperitif oraz w towarzystwie ryb, owoców morza i koziego sera.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Les Grands Chais De France producent

Charakterystyka LeChateau Haut-Poitou 'Ohh Poitou' Sauvignon Blanc

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

opinia sommeliera

Jeśli mowa o Sauvignon Blanc to zawsze będę myślami uciekał do Doliny Loary. Wszak mówi się, że to ojczyzna tego szczepu. W tym winie będzie i owoc- cytrusy, aromaty owoców tropikalnych ale pojawiają się także zioła oraz akcenty skoszonej trawy. W ustach owoce cytrusowe, zielone jabłko. Idealne jako aperitif czy dodatek do owoców morza, koziego sera. Sięgam po nie często kiedy mam gości i wiem, że nie przyniesie rozczarowania. Jednak jeśli jestem sam wolę sięgnąć po Sancerre lub Pouilly Fume. To są jednak te wina, które mnie urzekły z Doliny Loary. Bo cóż człek może począć kiedy coś uwielbia.


Oceny użytkowników o: LeChateau Haut-Poitou 'Ohh Poitou' Sauvignon Blanc

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
28.10.2023
Opinia zweryfikowana

To wino to prawdziwa harmonia i elegancja. Jest to doskonały wybór na wieczorne spotkania z przyjaciółmi, a jego smak przypomina typowego sauvignon blanc z Doliny Loary. Wino jest pełne bogactwa cytrusów, zielonego jabłka i czerwonej porzeczki, co czyni je eleganckim i rześkim napojem. Wino to jest doskonałą alternatywą dla droższych apelacji Doliny Loary i oferuje aromaty agrestu, kwiatów (polna łąka latem), mineralność i orzeźwiającą kwasowość.

07.04.2023
Opinia zweryfikowana

Klasyczna Francja świeża , ta Francja mi osobiście średnio leży najbardziej lubię champagne z Francji . Piłem to wino i szału nie ma ogólnie . Najbardziej wole wina z Chile inarbwntyne i RPA .

9ocena
12.10.2022
Opinia zweryfikowana

Wino jest harmonijne w smaku, niezwykle eleganckie i świeże. W nosie i ustach czuć sporo owoców tropikalnych. Bardzo przyjemne, super na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi.

8ocena
20.07.2022
Opinia zweryfikowana

Smakuje jak typowe sauvignon blanc z doliny Loary. Wino w smaku jest mocno mineralne, ma ożywczą kwasowość i jest przyjemnie lekkie.

9ocena
07.06.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo pijalne i świeże wino przypominające stylistyką wina nowozelandzkie. Idealnie orzeźwiające w ciepłe dni

25.04.2022
Opinia zweryfikowana

Doskonałe wino! W nosie wyczuwalne są owoce cytrusowe, pestkowe owoce tropikalne, skoszona trawa i zioła. Aromat jest elegancki i kompleksowy. Na podniebieniu wino jest rześkie i świeże, doskonale orzeźwiające, pełne cytrusów, zielonego jabłka, z odrobiną agrestu, pokrzywy i liści czarnej porzeczki. Rozkosz dla miłośników szczepu Sauvignon Blanc.

9ocena
17.02.2022
Opinia zweryfikowana

Eleganckie wino francuskie. Rześkie i świeże w swoim smaku, doskonale orzeźwia. Wyczuwalne bogactwo cytrusów, zielone jabłko i czerwona porzeczka. Polecam.

10ocena
10.02.2022
Opinia zweryfikowana

Dla mnie rewelacja. Spodziewałem się czegoś co najwyżej poprawnego, jako że jest to wino z dość niską oceną sommeliera i jest w stałym "arsenale" winezji jako wino z opinie. Trafiłem na coś rewelacyjnego, bardzo (jeśli nie idealnie) pod mój gust. Staroświatowy odpowiednim trzech owieczek. Orzeźwiająco kwaśno-słodki i "gładki", bardzo równy smak podczas całego podniebieniowego doznania. Trawa i pokrzywy są wyczuwalne i do pomylenia z ziołami. To wino jest jak późno-popołudniowy piknik w upalny dzień, który doświadczył wcześniej ciepłego, letniego deszczu. Tam mnie zabiera - i jeśli przesadzam z tym opisem, to tylko lekko.

8ocena
19.01.2022
Opinia zweryfikowana

I had this first time in the USA, fantastic white wine, with flavorful but balanced notes, nuts and almonds, but also fruity and flowery at the beginning. A little bit disappointing to find it at the same price here as it was in USA.

8ocena
18.11.2021
Opinia zweryfikowana

Bardzo interesująca alternatywa dla win z droższych apelacji Doliny Loary. Jest tu w zasadzie wszystko czego można się spodziewać - aromaty agrestu i skoszonej trawy, jest mineralność i orzeźwiająca kwasowość, jest ekspresyjny, acz przyjemny finisz. Jako codzienna alternatywa dla Sancerre warte posiadania paru butelek w zanadrzu.

8ocena

Wino intensywne aromatami zielonego jabłka, różowego grejpfruta, białego pieprzu, szczyptą świeżo skoszonej trawy i tycią ilością miodowej ewolucji w ustach średnia budowa, ocierająca się o mineralność faktura, bardzo dużo cytrynowej świeżości i odrobiny wytrawnej słodyczy zielonego grejpfruta, mimo strzelistości, nie ma tu mowy o nutach niedojrzałych. Fajne, bardzo smaczne wino bez ambicji na więcej, niż jest.

10ocena
19.09.2021
Opinia zweryfikowana

Rewelacja. Tylko tyle.

9ocena
31.08.2021
Opinia zweryfikowana

Bardzo delikatny i smaczny Sauvignon Blanc, troszkę zielonego charakteru, ale też sporo owoców. wysoka kwasowość, przyjemne wino na lato.

10ocena
28.02.2021
Opinia zweryfikowana

Wyśmienite. Bogate i rześkie.

10ocena
30.03.2020
Opinia zweryfikowana

Bardzo podpasowało nam to wino! Zamówione już na wesele :)

9ocena

Pełna gama prawdziwie wykwintnego "białasa" Sauvignon. Od owocowej harmonii, przez wytrawność ziół, po wspaniały finisz i wspomnienie niepowtarzalnego smaku.