Wino Labastide Dauzac AOC Margaux 2019 605056

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Labastide Dauzac AOC Margaux 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Labastide Dauzac AOC Margaux 2019 605056

Czerwone, Wytrawne 2019 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Margaux Apelacja
234.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
28 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Labastide Dauzac AOC Margaux 2019

Przed degustacją wina Labastide Dauzac Margaux AOC sugerujemy napowietrzyć butelkę. Dzięki temu będzie można dostrzec jego złożony bukiet. Winogrona szczepów Cabernet Sauvignon oraz Merlot zbierane są ręcznie do małych skrzynek i sortowane na stolikach po zerwaniu. Fermentacja następuje w regulowanych termicznie kadziach ze stali nierdzewnej z opatentowanym systemem rozdrabniania. Następnie wino dojrzewa przez 18 miesięcy.

Głęboki, fioletowo czerwony kolor wyraża subtelną równowagę połączenia owoców, kwiatów i przypraw ze złożonym ciałem i garbnikami, które wspólnie zapewniają wyjątkowe doznania smakowe. Nos jest owocowy oraz pełen przypraw. Wino na podniebieniu zachowuje subtelną równowagę pomiędzy bogactwem garbników i aromatyczną różnorodnością owoców. Cabernet Sauvignon dominuje swoją złożonością, elegancją i mineralnością, a Merlot dodaje krągłości i jedwabistości.

Doskonale komponuje się z wołowiną, jagnięciną, dziczyzną i drobiem. Labastide Dauzac Margaux AOC sprawdzi się wyśmienicie na prezent, ponieważ stanowi klasę samą w sobie. Wino z potencjałem do starzenia.

Opinie o winie Labastide Dauzac AOC Margaux 2019

Wino bazujące na Merlocie, bogate, o pełnym ciele z wyrazistą strukturą dzięki kwasowości i taninom. Doskonale zrównoważone, pełne owocowości z potencjałem do dojrzewania. - Wine Enthusiast
Świeże w aromacie, pełne kwiatowości. Otwiera się po zdekantowaniu. Nuty jeżyn, malin i wiśnie z odrobiną fiołkowych cukierków, w tle wzbogacone akcentami lilii i delikatnego pieprzu. Na podniebieniu dużo owocowości, świeżości i odrobiny mineralności, soczyste gładkie i krągłe. Wino oferuje wyraźną wiśnię, lilię i bez z maliną i jagodami, delikatną nutą laski lukrecji, bergamotki i prażonych migdałów. Finisz z akcentem czekolady i przyjemną kwasowością. - VertdeVin

Winnica Chateau Dauzac

Chateau Dauzac to winnica, która zasłynęła ze swoich niebywałych kupaży opartych w głównej mierze na Cabernet Sauvignon, zlokalizowana w gminie Labarde w apelacji Margaux, dodatkowo znajdując zaklasyfikowana jako piąta w klasyfikacji Medoc oraz Graves z 1855 roku. W latach 80. XIX wieku winnice Dauzac były miejscem prób, które doprowadziły do opracowania fungicydu zdolnego zwalczać mączniaka rzekomego, znanego jako "bouillie bordelaise".

Posiadłość Dauzac obejmuje 120 hektarów ziemi, z czego cztery hektary znajdują się poza apelacją Marguax kwalifikując się w ramach apelacji Haut-Medoc. Winnice obsadzone są w 65% szczepem Cabernet Sauvignon, podczas gdy pozostałą część stanowią nasadzenia Merlot. Z tych owoców produkuje się Grand Vin posiadłości, jak również drugą etykietę - La Bastide Dauzac. Działka w Haut Medoc natomiast dostarcza owoce dla trzeciego wina - Chateau Labarde.

Nagrody: Labastide Dauzac AOC Margaux 2019

  • Wine Enthusiast - 92/100
  • VerdeVin - 93/100
  • Jane Anson - Inside Bordeaux - 90/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie
Les Grands Chais De France producent

Charakterystyka Labastide Dauzac AOC Margaux 2019

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Labastide Dauzac AOC Margaux 2019

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.