Wino La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva DOC 2014 604578

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva DOC 2014 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva DOC 2014 604578

Czerwone, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
DOC Rioja Apelacja
229.00 zł

podstawowa

52 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów
4 nagrody winiarskie

Opis La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva DOC 2014

Rioja to hiszpańskie wino i jednocześnie prawdopodobnie najlepszy region winiarski w Hiszpanii, znany z produkcji czerwonych win ze szczepu Tempranillo. La Rioja Alta to jedna z najważniejszych posiadłości w regionie Rioja, założona w 1890 roku przez kilka rodzin z miasteczka Haro. Producent przez wiele lat pracował na swoją reputację, tworząc subtelne i eleganckie wina. Jest szczególnie znany z klasycznych, pikantnych czerwonych win Gran Reserva z potencjałem do leżakowania przez wiele lat.

La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva DOC w roczniku 2014 to wino o wiśniowym kolorze z akcentem granatu w kieliszku. Wśród aromatów odnajdziemy dojrzałe nuty czerwonych owoców, takich jak jagody, poziomki i powidła śliwkowe, ale również grzyby i orzechy. Nie zabraknie również aromatów beczkowych, czyli wanilii, tytoniu, kawy i karmelu. W ustach dominuje świeżość i struktura charakterystyczna dla tej marki, która przeplata się z miękkimi i zrównoważonymi taninami. Finisz jest elegancki i dojrzały, pełen czerwonych owoców i nuty balsamicznej.

Wino szczególnie sprawdzi się w towarzystwie wszelkiego rodzaju mięs, oraz gulaszy. Będzie także doskonałym uzupełnieniem dla sezonowych ryb oraz deserów na bazie czekolady.

Opinie o winie La Rioja Alta Gran Reserva Viña Arana DOCa Rioja 2014

„Dużo aromatów grzybowych i orzechowych ze śliwką i skórą w tle. Pełne, ale bardzo miękkie, z dużą ilością starego drewna, grzybów i dojrzałych owoców na finiszu. Trochę czekolady i orzechów laskowych. Złożone i wspaniałe.” - James Suckling

„Myślą przewodnią La Rioja Alta dla Viña Arana jest świeżość – zgadzam się.” - Decanter

Winnica Vega Sicilia

La Rioja Alta to jedna z najważniejszych posiadłości w regionie Rioja, założona w 1890 roku przez pięć rodzin Riojan i Basków. Jest szczególnie znana z klasycznych w stylu, przyprawowych win klasy Gran Reserva, które mogą starzeć się z wdziękiem przez wiele dziesięcioleci. Winiarnia dzieli swoją nazwę z podregionem Rioja Alta (Górna Rioja), w którym znajduje się wiele jej winnic.

Posiadłość składa się z około 400 hektarów (1000 akrów) winnic wokół Rioja, obsadzonych głównie Tempranillo, ale z bogactwem innych odmian, w tym Graciano, Garnacha i Mazuelo. Rdzenna winiarnia La Rioja Alta znajduje się w Haro, ale jest też druga lokalizacja w Labastida w Rioja Alavesa, która została zbudowana w 1996 roku. W winnicy Haro znajduje się bednarnia, w której beczki są produkowane z dębu amerykańskiego.

Nagrody: La Rioja Alta Gran Reserva Viña Arana DOCa Rioja 2014

  • Robert Parker – 90/100
  • James Suckling – 96/100
  • Decanter – 96/100
  • Tim Atkin – 94/100

15°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
36 leżakowanie
La Rioja Alta producent

Charakterystyka La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva DOC 2014

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva DOC 2014

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.