Wino La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva DOC 2014 604578

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva DOC 2014 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva DOC 2014 604578

Czerwone, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
DOC Rioja Apelacja
229.00 zł

podstawowa

52 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów
4 nagrody winiarskie

Opis La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva DOC 2014

Rioja to hiszpańskie wino i jednocześnie prawdopodobnie najlepszy region winiarski w Hiszpanii, znany z produkcji czerwonych win ze szczepu Tempranillo. La Rioja Alta to jedna z najważniejszych posiadłości w regionie Rioja, założona w 1890 roku przez kilka rodzin z miasteczka Haro. Producent przez wiele lat pracował na swoją reputację, tworząc subtelne i eleganckie wina. Jest szczególnie znany z klasycznych, pikantnych czerwonych win Gran Reserva z potencjałem do leżakowania przez wiele lat.

La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva DOC w roczniku 2014 to wino o wiśniowym kolorze z akcentem granatu w kieliszku. Wśród aromatów odnajdziemy dojrzałe nuty czerwonych owoców, takich jak jagody, poziomki i powidła śliwkowe, ale również grzyby i orzechy. Nie zabraknie również aromatów beczkowych, czyli wanilii, tytoniu, kawy i karmelu. W ustach dominuje świeżość i struktura charakterystyczna dla tej marki, która przeplata się z miękkimi i zrównoważonymi taninami. Finisz jest elegancki i dojrzały, pełen czerwonych owoców i nuty balsamicznej.

Wino szczególnie sprawdzi się w towarzystwie wszelkiego rodzaju mięs, oraz gulaszy. Będzie także doskonałym uzupełnieniem dla sezonowych ryb oraz deserów na bazie czekolady.

Opinie o winie La Rioja Alta Gran Reserva Viña Arana DOCa Rioja 2014

„Dużo aromatów grzybowych i orzechowych ze śliwką i skórą w tle. Pełne, ale bardzo miękkie, z dużą ilością starego drewna, grzybów i dojrzałych owoców na finiszu. Trochę czekolady i orzechów laskowych. Złożone i wspaniałe.” - James Suckling

„Myślą przewodnią La Rioja Alta dla Viña Arana jest świeżość – zgadzam się.” - Decanter

Winnica Vega Sicilia

La Rioja Alta to jedna z najważniejszych posiadłości w regionie Rioja, założona w 1890 roku przez pięć rodzin Riojan i Basków. Jest szczególnie znana z klasycznych w stylu, przyprawowych win klasy Gran Reserva, które mogą starzeć się z wdziękiem przez wiele dziesięcioleci. Winiarnia dzieli swoją nazwę z podregionem Rioja Alta (Górna Rioja), w którym znajduje się wiele jej winnic.

Posiadłość składa się z około 400 hektarów (1000 akrów) winnic wokół Rioja, obsadzonych głównie Tempranillo, ale z bogactwem innych odmian, w tym Graciano, Garnacha i Mazuelo. Rdzenna winiarnia La Rioja Alta znajduje się w Haro, ale jest też druga lokalizacja w Labastida w Rioja Alavesa, która została zbudowana w 1996 roku. W winnicy Haro znajduje się bednarnia, w której beczki są produkowane z dębu amerykańskiego.

Nagrody: La Rioja Alta Gran Reserva Viña Arana DOCa Rioja 2014

  • Robert Parker – 90/100
  • James Suckling – 96/100
  • Decanter – 96/100
  • Tim Atkin – 94/100

15°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
36 leżakowanie
La Rioja Alta producent

Charakterystyka La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva DOC 2014

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva DOC 2014

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom