Wino Jaboulet Parallele 45 Cotes Du Rhone A.O.C. Blanc 2006 600422

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Jaboulet Parallele 45 Cotes Du Rhone A.O.C. Blanc 2006 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2006.

Wino Jaboulet Parallele 45 Cotes Du Rhone A.O.C. Blanc 2006 600422

Białe, Wytrawne 2006 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Cotes du Rhone Apelacja
49,99 zł podstawowa
77 sprzedanych butelek
8,43 średnia ocen: 7 głosów
83 ocena sommeliera

opis wina

“Parallele 45" Blanc jest klasyczną mieszanką szczepów, typowych dla Doliny Rodanu - Grenache Blanc, Marsanne, Viognier i Bourboulenc. Sprawdzi się jako wino na każdą okazję. Uderza soczystością, świeżością. Dobrze zbalansowane i z owocowym finiszem. To białe wino francuskie wyróżna bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Paul Jaboulet Aine Vins De La Vallee Du Rhone producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena

Nie przepadam za białym winem, a to jest po prostu świetne. wyczuwalny posmak grejpfruta, smakuje rewelacyjne. Ubolewam, że już niedostępne.

8ocena
24.11.2014

Całkiem dobre. Intensywne w zapachu, aromaty kwiatowe i cytrusowe przede wszystkim, ale gdzieś tam ukrywa się cien mineralności, który w smaku się przekłada na pewną słoność, obok dużej świeżości i dość dużej kwasowości. 50 zł?Słabo. Za to w cenie 37,40 zł zdecydowanie lepiej.

8ocena
22.09.2013

Zastosowanie takiej mieszanki szczepów musiało dać naprawdę dobry wynik. Bukiet bardzo interesujący, trochę maślany i trawiasty ale przy tym świeży i cytrusowy. W smaku idealnie zbalansowane jeśli chodzić o kwasowość, lekko owocowe, jakby nieco przypalone i ziemiste, długo pozostaje w ustach, a przy tym bardzo soczyste. Jedno z lepszych białych win jakie piłem, szczerze polecam!

To jest po prostu świetne wino. Jedno z tych, których podanie do stołu przysporzy chwały gospodarzowi/gospodyni. Jest świetnie wyważone, nie poraża owocowością, nie zniechęca mocno "łodygowym" smakiem. Godne i szlachetne, przekona każdego. Pewniak.

8ocena
09.02.2012

Super wino z mocnym aromatem cytrusów,mocno soczyste,fajne wino na gorące letnie orzeżwienie.