Wino Graham's Vintage Port 2016 604608

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Graham's Vintage Port 2016 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Graham's Vintage Port 2016 604608

Spokojne Kategoria
DO Vinho do Porto Apelacja
799.00 zł

podstawowa

1 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Graham's Vintage Port 2016

Legendarne wino wzmacniane – Porto, od jednego z czołowych producentów regionu, Graham’sa. W butelce zamknięto kupaż szczepów Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Barroca, Tinta Roriz oraz Tinta Amarela. Niesamowity potencjał dojrzewania sprawia, że butelkę tego Porto można schować w piwniczce nawet do 2099 roku.

Na podniebieniu i w bukiecie aromatów dominują owoce jeżyn, czarnej porzeczki i śliwki w akompaniamencie nut czekolady, kawy i orzechów. Długie, słodkie i esencjonalne pozostawia intensywny finisz, który na długo nie pozwala zapomnieć o swoim niecodziennym i satysfakcjonującym charakterze.

Opinie o winie Graham's Vintage Port 2016

Wow! Niesamowite aromaty jeżyn i płatków róży. Porywający. Pełne, napięte i mocne z bardzo drobnymi taninami. Intensywne bogactwo jagód, czekolady, orzechów laskowych i kawy.” - James Suckling

„ Bujne i zachęcające, z falami czarnej porzeczki, lukrecją, konfiturami ze śliwek i owoców leśnych. Wszystko jest unoszone przez cudowną, aksamitną strukturę. Nuty drewna i smoły zdobią wykończenie. Poważne Porto.” - Wine Spectator

Winnica Graham's

Graham's to wybitny dom w dolinie Douro w północnej Portugalii. Firma została założona jako firma tekstylna na początku XIX wieku przez braci Williama i Johna Grahamów w Glasgow, którzy otrzymali beczkę porto jako spłatę długu. Od tego momentu firma się rozwinęła, a dziś Graham's jest własnością rodziny Symingtonów, która jest właścicielem kilku innych domów porto, w tym Dow's i Warre's. Dom tworzy szereg stylów porto, w tym klasyczne ruby, tawny oraz białe porto, a także prezentuje wiele rocznikowych, wyjątkowych butelek. Winnica Quinta dos Malvedos dostarcza znaczną część winogron do porto rangi vintage Grahama i jest uważana za jedną z najlepszych winnic firmy, nabytą w 1890 roku. Głownymi nasadzeniami są tam Touriga Franca i Touriga Nacional, które dojrzewają w słonecznym, gorącym terroir .

Nagrody: Graham's Vintage Port 2016


  • Robert Parker – 95/100
  • Wine Enthusiast – 97/100
  • Wine Spectator 98/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Gordon Graham & Co producent

Charakterystyka Graham's Vintage Port 2016

Słodkie jak miód smak
Owoce z beczką aromat
Jedwab gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Graham's Vintage Port 2016

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.