Szampan Gosset Grand Blanc de Blancs Brut 603730

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Szampan Gosset Grand Blanc de Blancs Brut w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Szampan Gosset Grand Blanc de Blancs Brut 603730

Białe, Wytrawne korek
Szczep
Musujące Kategoria
AOC Champagne Apelacja
389.00 zł

podstawowa

3 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 2 głosów

Opis Gosset Grand Blanc de Blancs Brut

Gosset Grand Blanc de Blancs Brut to klasyczny szampan jednoodmianowy. Blanc de Blancs z francuskiego „biały z białych”. Określenie to odnosi się do białego szampana i oznacza, że jest on wytwarzany w 100% ze szczepu Chardonnay. Szampan biały może być produkowany również z czerwonego szczepu Pinot noir. Jednak blanc de blancs są od blanc de noirs delikatniejsze i lżejsze. Jak każdy Gosset tak i Gosset Grand Blanc de Blancs Brut to połączenie wydawałby się skrajnych żywiołów. W barwie dominuje jasne złoto. W bukiecie przeważają mineralne akcenty, ale są i dobrze wyczuwalne aromaty kwiatów czy białych owoców. Mamy tu i morele i mirabelki, nawet z akcentami miodu, zaraz obok kwaśnych cytryn i pigwy. Również na podniebieniu odnajdziemy bogactwo doznań. Odczuwamy białe kwaśne owoce, a zaraz po nich akcenty białych owoców słodkich, za nimi i miód i galaretkę owocową, a zaraz potem eleganckie nuty tostowe. Jest to bez wątpienia szampan żywy, dobrze zbudowany, o wytrawnym charakterze, ale i jedwabistej strukturze, pełen harmonijnego smaku, zakończony długim jedwabistym finiszem.

0 leżakowanie
CHAMPAGNE GOSSET producent

Charakterystyka Gosset Grand Blanc de Blancs Brut

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Jedwab gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Gosset Grand Blanc de Blancs Brut

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.