Wino Gnarly Head Pinot Noir 601030

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Gnarly Head Pinot Noir w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Gnarly Head Pinot Noir 601030

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
98.99 zł

podstawowa

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 98.99 zł
1148 sprzedanych butelek
7.85 średnia ocen: 13 głosów
85 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Gnarly Head Pinot Noir

Dobre Pinot Noir powstaje także w Kalifornii. To wino z USA charakteryzujące się doskonałą harmonią - głęboki smak wiśni i maliny, z niuansami przyprawowymi w końcówce. Powstaje z wyselekcjonowanych gron, stąd jego niepowtarzalna jakość. Dzięki chłodnym warunkom panującym w winnicy, możliwa jest produkcja soczystego i rześkiego Pinot Noir, który nie będzie męczył, ale przynosił ulgę. Taniny są tu subtelne, a faktura delikatna i gładka. Rocznik 2009 został wyróżniony złotym medalem na konkursie San Francisco Chronicle Wine Competition.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Tak leżakowanie
Gnarly Head producent

Charakterystyka Gnarly Head Pinot Noir

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Gnarly Head Pinot Noir

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
6ocena
15.03.2023
Opinia zweryfikowana

Wino Gnarly Head Pinot Noir - trudno mi znaleźć słowa oddające walory tego, pożal się Boże, wina. Fresco produkowane z odpadów (kiepskich win importowanych, a sprzedawanych przez wytwórców na cysterny) komponowane przez krajową Albę jest w smaku podobne, choć czasem bywa nawet lepsze. To może zbyt krytyczna opinia i nie w pełni wiarygodna, bo rzadko zdarza mi się, że próbuję tego specjału (myślę o Fresco). Jednakowoż smak tego "wina" jest niezapomniany, podobnie jak to ma miejsce w przypadku "Gnarly Head Pinot Noir". Zdecydowanie nie polecam; ale w końcu ja się nie znam na winie, wszak nie jestem sommelierem ;-).

7ocena
05.09.2022
Opinia zweryfikowana

Winno o lekkiej strukturze, rześkie i orzeźwiające. Na minus powalająca wręcz cena.

8ocena
30.06.2022
Opinia zweryfikowana

Ciepły klimat wpływa na Pinota nieco go zaokrąglając i dodając struktury, ale przy tym pozwala mu zachować swoje walory - moc owoców, orzeźwiające przełamanie i elegancką zwiewność. Dobra odskocznia od szablonowych Pinotów!

9ocena

Rześkie, łagodne, z długim finiszem i przyjemnym wspomnieniem.

9ocena
11.07.2017

Wino , które mi nie smakowało. Wysoka cena i tyle. 5,0/10

7.5ocena
28.02.2017
Opinia zweryfikowana

Ciekawe wino, chociaż nie powiedziałbym, że to wino wytrawne, za słodkie i za lekkie. Rozczarowało mnie trochę, może nawet więcej niż trochę :( Pinot Noir, to ewidentnie nie moje klimaty!

7.5ocena
04.12.2016
Opinia zweryfikowana

W nosie maliny i truskawki w ustach jeszcze wiśnie i pieprz. Wino delikatne, może nie jest rewelacyjne ale wg mnie całkiem przyjemne.

6ocena
12.08.2013

Od dłuższego czasu chciałem tego wina spróbować a cena wskazywałaby na wino z wyższej półki, ale niestety rozczarowałem się. Cena jest zupełnie nieadekwatna do zawartości. Owszem bardzo delikatne lecz dla mnie nawet aż za bardzo. Jego nijaki smak momentalnie przemyka przez język i znika w przełyku. Myślisz sobie: "I co to wszystko...?". Jest smaczne i owocowe ale mało wyraziste. Do wypicia i zapomnienia. Nieco tańsze a już o wiele lepsze jest Drouhin Laforet Pinot Noir.