Wino Gayda Cepage Syrah Rouge 2021 601450

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Gayda Cepage Syrah Rouge 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Gayda Cepage Syrah Rouge 2021 601450

Czerwone, Wytrawne 2021 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
43.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
997 sprzedanych butelek
7.50 średnia ocen: 8 głosów
82 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

Opis Gayda Cepage Syrah Rouge

Domaine Gayda produkuje wina łącząc kreatywność oraz tradycję i szacunek do środowiska naturalnego. Z tego połączenia powstało to czerwone, francuskie wino ze szczepu Syrah, które charakteryzuje się niezwykle czerwonym, rubinowym kolorem. W nosie wyczuwalne są nuty owocowo-pieprzne, na podniebieniu delikatne akcenty korzenne. Gayda Syrah to wytrawne, mocne wino z charakterem, jak przystało na szczep, z którego powstało. Rocznik 2013 uzyskał 17 na 20 pkt w rankingu Jancis Robinson.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Domaine Gayda producent

Charakterystyka Gayda Cepage Syrah Rouge

Rześko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Gayda Cepage Syrah Rouge

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
23.11.2023
Opinia zweryfikowana

Wino o bardzo ciemnym, nieprzeźroczystym, rubinowym kolorze. W nos mocno uderzają nuty owocowo-pieprzowe. W smaku podobnie, choć nie tak intensywnie. Trochę mi nie pasuje tylko lekko goryczkowy posmak. Wino jest bardzo rześkie.

6ocena
18.08.2022
Opinia zweryfikowana

Wino ostre, pikantne, kwaśne. Nie podpasowało mi. Na plus głęboka barwa, Dostałam butelkę z etykietą inną niż na zdjęciu.

6ocena
07.07.2022
Opinia zweryfikowana

Mocne, bardzo okrągłe, bez wyważonego środka i na końcu pikantne. Trochę jak wino owocowe, gdzie braki rekompensuje się mocą. Raczej świadomie do niego nie wrócę.

8ocena
17.02.2022
Opinia zweryfikowana

Szczep Syrah zasługuje tu na uwagę. Przyjemny, lekko owocowy smak. Wino pełne, zrównoważone z delikatną kwasowością. Warto spróbować.

8ocena
08.10.2020
Opinia zweryfikowana

Nie zawiodłem się. Przyjemny, lekko owocowy aromat. Barwa, jak przystała na Syrah bardzo ciemna. W smaku wino pełne, zrównoważone, bez przesadnej kwasowości, dające chwilę cieszyć się smakiem.

7.5ocena
14.03.2017
Opinia zweryfikowana

Nie przepadam za winami francuskimi, ale tutaj skusiły mnie dobre oceny i szczep Syrah, który bardzo lubię. I się nie pomyliłem. Wino jest dość ciężkie, owoce są przyjemnie zbalansowane, a Syrah dodaje bardzo szlachetnej pikanterii. Wręcz muszę przyznać, że dla niektórych końcówka może być zbyt pikantna i gorzkawa. Ale ja takie klimaty bardzo lubię i bardzo doceniam. Nie chcę tu oczywiście krytykować eksperta, ale 82 pkt. to zdecydowanie za mało. Ode mnie będzie 8,5!!