Wino Finca Antigua Chardonnay-Viognier 2019 604451

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Finca Antigua Chardonnay-Viognier 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Finca Antigua Chardonnay-Viognier 2019 604451

Białe, Wytrawne 2019 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DO La Mancha Apelacja
49.99 zł

podstawowa

dostępność: Niska
299 sprzedanych butelek
7.33 średnia ocen: 3 głosów

Opis Finca Antigua Chardonnay-Viognier

Białe wino wytrawne z Hiszpanii, powstające z kupażu gron Chardonnay oraz Viognier. Bogaty bukiet aromatyczny emanuje tropikalnymi owocami, między innymi bananami i mango z odrobiną miodu. Na podniebieniu doskonały balans zapewnia odpowiednie wykorzystanie obu szczepów – pełniejszej struktury Chardonnay oraz świeżości Viogniera. Doskonałe do sałatek, ryb, risotto i dań opartych na bazie białego mięsa.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Finca Antigua producent

Charakterystyka Finca Antigua Chardonnay-Viognier

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Finca Antigua Chardonnay-Viognier

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
6ocena
23.03.2024
Opinia zweryfikowana

Wino o pięknej, złotej barwie. W aromacie poważne, pełne tropikalnych i kandyzowanych owoców z nutą. W smaku nie stanowi syntezy lecz raczej sumę dwóch szczepów Chardonnay i Viognier występujących niejako osobno. Z jednej strony, kwasowość i rześkość, z drugiej nuty maślane i brioszkowe. Podsumowując, wino zdecydowania ciekawe i przyjemne, ale brakuje mu wykończenia.

8ocena
18.12.2021
Opinia zweryfikowana

Jak mówi opis, jest nieźle zbalansowane. Dużo tu tropikalnego owocu. Polecam.