Wino Felix Solis Los Molinos Gran Reserva Valdepeñas D.O. 600330

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Felix Solis Los Molinos Gran Reserva Valdepeñas D.O. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Felix Solis Los Molinos Gran Reserva Valdepeñas D.O. 600330

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Valdepeñas Apelacja
66.99 zł

podstawowa

120 sprzedanych butelek
7.21 średnia ocen: 7 głosów
86 ocena sommeliera

Opis Felix Solis Los Molinos Gran Reserva Valdepeñas D.O.

Gran Reserva to najwyższa półka Tempranillo w regionie Valdepeñas. To hiszpańskie wino odznacza głęboki, rubinowy kolor z bursztynowym odcieniem. Jest ono poddawane szczególnemu procesowi winifikacji: najpierw długo dojrzewa w amerykańskich beczkach dębowych, a następnie dodatkowy okres w butelce. W ten sposób mają szanse rozwinąć się dodatkowe aromaty, a samo wino nabiera złożoności, w której owoce przeplatają się z drewnem, wanilią i nutami skórzanymi. Garbniki są dobrze zrównoważone, a wino jako całość prezentuje się jako eleganckie i zdecydowanie intrygujące.

16°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
24 leżakowanie
Felix Solis Avantis S.A. producent

Charakterystyka Felix Solis Los Molinos Gran Reserva Valdepeñas D.O.

Delikatnie smak
Minerały i owoce aromat
Jedwab gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Felix Solis Los Molinos Gran Reserva Valdepeñas D.O.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
02.03.2021
Opinia zweryfikowana

Niestety nie wyróżnia się niczym specjalnym, takie zwykłe do obiadu i nic więcej.

7ocena
Opinia zweryfikowana

Warte uwagi, mocno beczkowe , nuty wanili ,pieczonych owoców ,skóry (delikatne) ,drewna . Jak na wino które długo dojrzewa ,spodziewałem się czegoś więcej . Rozczarowuje po przełknięciu .

7ocena
16.04.2013
Opinia zweryfikowana

Wino eleganckie, zrównoważone i nawet ciekawe, ale jak dla mnie ma zbyt mocną kwasowość!

Hiszpańskie tempranillo, szlachetne, czarne grono, które dojrzewa wcześniej niż inne, długo leżakuje w beczkach. 10 lat później potrafi dać takie właśnie cacuszko, jak Los Molinos Gran Reserva. Takie wino, to święto. Warto sobie je podarować co pewien czas.

9ocena

Niesamowicie szlachetne wino. Ma w sobie kilka warstw smaków. Aromat doskonały. Proszę szybko nie przełykać. Nie masuje kubki smakowe. Warte jest tego.

1ocena
14.03.2011
Opinia zweryfikowana

Polecam. Doskonałe