Wino Egri Bikaver Egri Korona Borhaz Eger 604298

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Egri Bikaver Egri Korona Borhaz Eger w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Egri Bikaver Egri Korona Borhaz Eger 604298

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
32.99 zł

podstawowa

313 sprzedanych butelek
6.18 średnia ocen: 11 głosów

Opis Egri Bikaver Egri Korona Borhaz Eger

Słynny Egri Bikaver, czyli czerwone, wytrawne wino z regionu Eger ulokowanego na Węgrzech, kupażowane z lokalnych odmian winogron, z dominującym szczepem w postaci Kekfrankos. Owocowy i ekspresyjny charakter dopełnia dojrzałość, wynikająca z czasu spędzonego w dębowej beczce. W ustach wyczuwalna jest smukła struktura z dobrze wyważonym balansem pomiędzy kwasowością, a taninami, zakończona nutami wiśni i lekkiej pikanterii. Doskonały wybór do czerwonych mięs oraz dań z grilla.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Egri Korona Borhaz producent

Charakterystyka Egri Bikaver Egri Korona Borhaz Eger

Rześko smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Egri Bikaver Egri Korona Borhaz Eger

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
5ocena
16.05.2023
Opinia zweryfikowana

Wino ok, ale nie wiem czy zachęciło mnie na tyle aby sięgnąć po nie kolejny raz. To taki egerowy klasyk ale dla mnie za surowe i za mało wyraziste, za dużo kwasowości a za mało aromatów

7ocena
16.02.2023
Opinia zweryfikowana

Bycza krew kojarzyła mi się z dramatycznymi winami PRL-u. To jest już całkiem niezłe, aczkolwiek trzeba być miłośnikiem naprawdę wytrawnego wina...

9ocena
06.04.2022

Egri bikaver legenda win wschodu, na prawdę warta wypicia, a pieniądze jakie kosztuje butelka to koszt bardzo niski

05.04.2022
Opinia zweryfikowana

Stare dobre Węgry, to wino nigdy się nie znudzi, intensywny smak, piękny kolor.

8ocena
05.10.2021
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre wytrawne ale delikatne wino. Bardzo dobra relacja ceny do jakości wina

7ocena
03.08.2021
Opinia zweryfikowana

Cierpkie, mocne w smaku, warto porządnie przewietrzyć, zdecydowanie tylko do posiłku.

9ocena
31.03.2021
Opinia zweryfikowana

Genialne rasowe wino, wyśmienite zarówno na początku jak i na końcu, doskonałe do delektowania się smakiem, trochę owoce leśne trochę czarna porzeczka, polecam spróbować każdemu.

3ocena
17.01.2021
Opinia zweryfikowana

Skusiłem się na zakup chyba powodowany nostalgią za "byczą krwią" z okresu studiów. I to by było chyba na tyle, bo prędko znowu się nie skuszę. Większość poszła na sos, co chyba wystarczy za komentarz...

5ocena
Opinia zweryfikowana

Przyzwoita „bycza krew”, jeśli miałbym coś zarzucić, to dość niewiele jest ciała, sporo za to dziwnych marmoladowych posmaków. Czerwone porzeczki, czarne porzeczki, smażone śliwki węgierki. Można wypić, tradycyjnie najlepiej do grilla albo gulaszowej.

6ocena
27.09.2020
Opinia zweryfikowana

Poprawne wino domu, bez konkretnego wyrazu, trochę nijakie, ale bez dwóch zdań poprawne, tylko po co przy tylu dobrych i bardzo dobrych winach pić poprawne? Nie wrócę do tego wina i nie polecam go :(

1ocena
25.09.2020
Opinia zweryfikowana

Szanowni Państwo, to wino jest ohydne !!! Aromat tego wina przypomina aceton / zmywacz do paznokci. Po jednym łyku wino zostało wylane gdyż nie nadaje się do picia. Smak podobny do zapachu. Katastrofa, serdecznie odradzam.

8ocena
14.08.2020

Przyjemny i pijalny Bikaver z Egru. Po kilkunastominutowej dekantacji częstuje smakiem wiśni i czerwonej porzeczki, z dodatkiem pieprznej beczki i niezłych tanin. Polecam lekko je schłodzić, wtedy intensywność owocu jest jeszcze większa. Dobry stosunek cena/ jakość.