Wino Drouhin Macon-Villages A.O.C. 0,75 l 600080

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Macon-Villages A.O.C. 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Drouhin Macon-Villages A.O.C. 0,75 l 600080

Białe, Wytrawne 2017 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Macon Villages Apelacja
74,99 zł podstawowa
375 sprzedanych butelek
7,30 średnia ocen: 5 głosów
84 ocena sommeliera

opis wina

Macon-Villages to jedna z najbardziej znanych apelacji wśród białych win burgundzkich. Powstaje w 100% ze szczepu Chardonnay. Intensywny aromat z owocami i kwiatami od początku do końca degustacji prowadzi nas przez to wino. Bardzo powabne usta, przynoszące na myśl, w tym francuskim winie, skojarzenia z jedwabiem i aksamitem. Kto chce odkryć wspaniałość białych win francuskich powinien spróbować tej butelki.

10-12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

opinia sommeliera

Jak widać, Burgundia także potrafi pokazać połączenie subtelnego wdzięku konstrukcji i nieco silniejszej mocy owocu. Wino bardzo ciekawe i przyjazne użytkownikowi. Idealne do białych mięs, małż i lekkich ryb, jak i do gaszenia pragnienia przy lekturze w upalnym letnim ogrodzie.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
25.05.2011

wino w swej klasie i cenie kapitalne - przejrzyste i krystalicznie czyste. Troche brakuje typowego dla Macon ciepła i aromatu, ale jest za to mineralność, i to bardzo przyjemna. Moze troche brak ciała ale przecież to nie wino za bóg wie ile - dla mnie super.