Wino Drouhin Macon-Villages A.O.C. 2022 600080

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Macon-Villages A.O.C. 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Drouhin Macon-Villages A.O.C. 2022 600080

Białe, Wytrawne 2022 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Macon Villages Apelacja
119.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
833 sprzedanych butelek
8.45 średnia ocen: 10 głosów
84 ocena sommeliera

Opis Drouhin Macon-Villages A.O.C.

Macon-Villages to jedna z najbardziej znanych apelacji wśród białych win burgundzkich. Powstaje w 100% ze szczepu Chardonnay. Intensywny aromat z owocami i kwiatami od początku do końca degustacji prowadzi nas przez to wino. Bardzo powabne usta, przynoszące na myśl, w tym francuskim winie, skojarzenia z jedwabiem i aksamitem. Kto chce odkryć wspaniałość białych win francuskich powinien spróbować tej butelki.

10-12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka Drouhin Macon-Villages A.O.C.

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Jak widać, Burgundia także potrafi pokazać połączenie subtelnego wdzięku konstrukcji i nieco silniejszej mocy owocu. Wino bardzo ciekawe i przyjazne użytkownikowi. Idealne do białych mięs, małż i lekkich ryb, jak i do gaszenia pragnienia przy lekturze w upalnym letnim ogrodzie.


Oceny użytkowników o: Drouhin Macon-Villages A.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
28.04.2023
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobry Macon, w tej cenie warty uwagi.

10ocena
30.08.2022
Opinia zweryfikowana

Idealne. Wino genialne w swojej prostocie. Bardzo pijalne, aromatyczne, aksamitne na podniebieniu.

10ocena
(Doradca Klienta) 25.01.2022

Macon jest subtelnym, aksamitnym winem, wdzięcznym i niezwykle przyjemnym w smaku. Jeśli chodzi o budowę: jest średnio zbudowanym, dość lekkim, świeżym, a nawet miękkim winem. W czasie degustacji pojawiają się aromaty dojrzałego jabłka i mandarynki oraz nuty mineralne. Podane do krewetek zachwyciło gości, zwłaszcza dzięki mineralności i ożywczej kwasowości.

09.12.2021
Opinia zweryfikowana

Dziwi mnie, że to wino ma tak mało opinii! Czyżby jeszcze nieodkryte? Kiedy piłem je po raz pierwszy moi współbiesiadnicy nie chcieli mi wierzyć że to Chardonnay. Ono ma wszystko co mieć powinno, mineralne z ciekawym smakiem. Powiem tak: to wino trzeba mieć w domowych zapasach.

10ocena
28.07.2020
Opinia zweryfikowana

Moje ostatnie odkrycie. Podchodziłam do niego jak do jeża po moich ostatnich niewypałach winnych, a tu takie zaskoczenie! Wino momentami wręcz półsłodkie niż wytrawne, ale jakże pieknie zbalansowane! Początkowo i w nosie i w ustach czuć poziomkę. Potem wybijają się bardziej winne akcenty. Doskonałe do picia solo w letni upalny wieczór :)

9ocena
05.07.2020
Opinia zweryfikowana

Bardzo przyjemny bukiet smaków. Kolejne dobre odkrycie godnego polecenia wina.

9ocena
25.05.2011
Opinia zweryfikowana

wino w swej klasie i cenie kapitalne - przejrzyste i krystalicznie czyste. Troche brakuje typowego dla Macon ciepła i aromatu, ale jest za to mineralność, i to bardzo przyjemna. Moze troche brak ciała ale przecież to nie wino za bóg wie ile - dla mnie super.