Wino Drouhin Corton Charlemagne Grand Cru A.O.C. 601419

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Corton Charlemagne Grand Cru A.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Drouhin Corton Charlemagne Grand Cru A.O.C. 601419

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Corton-Charlemagne Grand Cru Apelacja
699.00 zł

podstawowa

8 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów
84 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Drouhin Corton Charlemagne Grand Cru A.O.C.

Drouhin Corton Charlemagne Grand Cru A.O.C. to najwyższej jakości białe wino z Burgundii. Wino jest bardzo kuszące i przyjemne, zachwyca swoim wyważeniem i oferuje bogactwo aromatów i smaków. Apelacja Corton jest zazwyczaj kojarzona z winami czerwonymi i szczepem Pinot-Noir, jednak 5% winorośli z Corton to 100% chardonnay. Corton-Charlemagne to nazwa zarezerwowana jedynie dla białych win z tego regionu. Drouhin Corton Charlemagne Grand Cru A.O.C. ma intensywny, złoty odcień. W nosie zaś jest pełen wariacji - wyczuwalne są nuty róży, świeżych migdałów, owoców cytrusowych, miodu, egzotycznego drewna i przypraw. Wszystkie aromaty i smaki mieszają się i gwarantują długi, elegancji finisz. To francuskie wino kosztuje się z podziwem i szacunkiem, doceniając jego majestat.

12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
15 leżakowanie
Maison Joseph Drouhin producent

Charakterystyka Drouhin Corton Charlemagne Grand Cru A.O.C.

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Drouhin Corton Charlemagne Grand Cru A.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.