Nowość
Wino Domaine Fevre Les Preuses AOC Chablis Grand Cru 2020 604928

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Domaine Fevre Les Preuses AOC Chablis Grand Cru 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Domaine Fevre Les Preuses AOC Chablis Grand Cru 2020 604928

Białe, Wytrawne 2020 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Chablis Apelacja
459.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
0 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 2 głosów

Opis Domaine Fevre Les Preuses AOC Chablis Grand Cru

Wykwintne białe wino pochodzące z apelacji AOC Chablis. Wino produkowane w winnicy Domaine Fevre przez małżeństwo Nathalie i Gilles. Winiarnia od pokoleń jest firmą rodzinną, a tradycje winiarskie sięgają w niej aż do 1745 roku. Wino powstaje w niewielkiej ilości: zaledwie 4500 butelek. Wina Chablis Grand Cru tworzą wyższą kategorię jakościową win z słynnego francuskiego regionu Chablis. Wina te pochodzą z winnic położonych na północ od miejscowości Chablis, są bardziej dojrzałe, cechują się owocowym bukietem, większą mineralności i nutami akacji oraz miodu. W grupie win odznaczonych certyfikatem Grand Cru znajduje się wiele cennych win o charakterze beczkowym. Wino DOMAINE FEVRE LES PREUSES AOC CHABLIS GRAND CRU 2020 dojrzewało przez okres minimum 15 miesięcy. Maksymalnie 30% wina było starzone w dębowych, nowych beczkach, pozostała część w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Wino było butelkowanie i przechowywane w klimatyzowanej piwnicy. Podobnie jak najwyższej jakości wina Chablis Premier Cru, wina Chablis Grand Crue stają się jeszcze lepsze po odpowiednio długim okresie dojrzewania. Wino DOMAINE FEVRE LES PREUSES jest pełne i harmonijne. Swój potencjał i złożoność otworzy po kilkuletnim przechowywaniu w piwniczce. Winnica z której pochodzi DOMAINE FEVRE LES PREUSES posiada południowo-zachodnią ekspozycję, zajmują powierzchnie 2,30 hektara i rozciągają się wzdłuż prawego brzegu rzeki Serein. Winorośl została posadzona między 1950, a 1973 rokiem. Na charakter wina Chablis Grand Cru les Preuses wpływa również unikalne terroir, które poza sprzyjającym położeniem wyróżniają kamienne gleby bogate w mieszanki margla i kredy, cechuje je większa głębokość, co pozwala winoroślom rozwijać system korzeniowy i czerpać z wyjątkowego terroir.

Barwa wina jest jasna i słomkowa z subtelnymi zielonymi refleksami. Struktura jest gęsta i złożona. Kwasowość wysoka. W ustach pojawiają się nuty trawy cytrynowej i cytrusów z domieszką mango i świeżością pokrojonego jabłka. Wino jest bardzo świeże i owocowe, a kwasowość wysoka. Podczas picia można wyczuć jego mineralność pochodzącą od winorośli uprawianych na kamiennych glebach.

Wino doskonale komponuje się z przegrzebkami, grillowanym homarem, langustami, z rybami w kremowych sosach ziołowych, z drobiem lub białym mięsem w sosie śmietanowym.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Domaine Nathalie et Gilles Fèvre producent

Charakterystyka Domaine Fevre Les Preuses AOC Chablis Grand Cru

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Chardonnay w najlepszej mineralno-kredowo-beczkowej odsłonie. Może poleżakować...ale po co? Jeśli czakają świeże krewetki z czosnkiem w masełku. Śmiało daję 94 pkt.


Oceny użytkowników o: Domaine Fevre Les Preuses AOC Chablis Grand Cru

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
02.06.2022

Nos orzeźwiający i z charakterem. Wyczuwalne cytrusy, melon i lekkie owoce tropikalne. Na podniebieniu nuta miody i wanilii. Przyjemna, intensywna kwasowość. Wykończenie delikatne.