Wino Domaine Fevre Les Preuses AOC Chablis Grand Cru 2020 604928

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Domaine Fevre Les Preuses AOC Chablis Grand Cru 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Domaine Fevre Les Preuses AOC Chablis Grand Cru 2020 604928

Białe, Wytrawne 2020 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Chablis Apelacja
459.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
5 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 2 głosów

Opis Domaine Fevre Les Preuses AOC Chablis Grand Cru

Wykwintne białe wino pochodzące z apelacji AOC Chablis. Wino produkowane w winnicy Domaine Fevre przez małżeństwo Nathalie i Gilles. Winiarnia od pokoleń jest firmą rodzinną, a tradycje winiarskie sięgają w niej aż do 1745 roku. Wino powstaje w niewielkiej ilości: zaledwie 4500 butelek. Wina Chablis Grand Cru tworzą wyższą kategorię jakościową win z słynnego francuskiego regionu Chablis. Wina te pochodzą z winnic położonych na północ od miejscowości Chablis, są bardziej dojrzałe, cechują się owocowym bukietem, większą mineralności i nutami akacji oraz miodu. W grupie win odznaczonych certyfikatem Grand Cru znajduje się wiele cennych win o charakterze beczkowym. Wino DOMAINE FEVRE LES PREUSES AOC CHABLIS GRAND CRU 2020 dojrzewało przez okres minimum 15 miesięcy. Maksymalnie 30% wina było starzone w dębowych, nowych beczkach, pozostała część w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Wino było butelkowanie i przechowywane w klimatyzowanej piwnicy. Podobnie jak najwyższej jakości wina Chablis Premier Cru, wina Chablis Grand Crue stają się jeszcze lepsze po odpowiednio długim okresie dojrzewania. Wino DOMAINE FEVRE LES PREUSES jest pełne i harmonijne. Swój potencjał i złożoność otworzy po kilkuletnim przechowywaniu w piwniczce. Winnica z której pochodzi DOMAINE FEVRE LES PREUSES posiada południowo-zachodnią ekspozycję, zajmują powierzchnie 2,30 hektara i rozciągają się wzdłuż prawego brzegu rzeki Serein. Winorośl została posadzona między 1950, a 1973 rokiem. Na charakter wina Chablis Grand Cru les Preuses wpływa również unikalne terroir, które poza sprzyjającym położeniem wyróżniają kamienne gleby bogate w mieszanki margla i kredy, cechuje je większa głębokość, co pozwala winoroślom rozwijać system korzeniowy i czerpać z wyjątkowego terroir.

Barwa wina jest jasna i słomkowa z subtelnymi zielonymi refleksami. Struktura jest gęsta i złożona. Kwasowość wysoka. W ustach pojawiają się nuty trawy cytrynowej i cytrusów z domieszką mango i świeżością pokrojonego jabłka. Wino jest bardzo świeże i owocowe, a kwasowość wysoka. Podczas picia można wyczuć jego mineralność pochodzącą od winorośli uprawianych na kamiennych glebach.

Wino doskonale komponuje się z przegrzebkami, grillowanym homarem, langustami, z rybami w kremowych sosach ziołowych, z drobiem lub białym mięsem w sosie śmietanowym.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Domaine Nathalie et Gilles Fèvre producent

Charakterystyka Domaine Fevre Les Preuses AOC Chablis Grand Cru

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Chardonnay w najlepszej mineralno-kredowo-beczkowej odsłonie. Może poleżakować...ale po co? Jeśli czakają świeże krewetki z czosnkiem w masełku. Śmiało daję 94 pkt.


Oceny użytkowników o: Domaine Fevre Les Preuses AOC Chablis Grand Cru

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
(Doradca Klienta) 02.06.2022

Nos orzeźwiający i z charakterem. Wyczuwalne cytrusy, melon i lekkie owoce tropikalne. Na podniebieniu nuta miody i wanilii. Przyjemna, intensywna kwasowość. Wykończenie delikatne.