Wino Corte Solea Chardonnay IGT Veneto 0,75 l 603260

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Corte Solea Chardonnay IGT Veneto 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Corte Solea Chardonnay IGT Veneto 0,75 l 603260

Białe, Półsłodkie 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
28,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
542 sprzedanych butelek
7,25 średnia ocen: 4 głosów
80 ocena sommeliera

opis wina

Corte Solea to białe, półsłodkie wino wyprodukowane ze szczepów chardonnay i pinot bianco. To włoskie wino sprawdzi się idealnie na weselu. W nosie jest niezwykle przyjemne, z aromatami kwiatowymi oraz cytrusowymi. Na podniebieniu jest orzeźwiające, owocowe z odrobiną słodyczy. Chardonnay rozpoznawane jest dzięki urokliwym nutom brzoskwiń, jabłka, cytrusów i kromki świeżego chleba z masłem, pinot bianco dodaje za to świeżości i cytrusów. Ten kupaż z Veneto jest bardzo przyjemną pozycją do niezobowiązujących spotkań.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Botter producent

Charakterystyka wina

Milutko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena
15.08.2020

Wino jest bardzo delikatne, a jednocześnie jest wręcz pozbawione kwasowości. Jest lekkie, przyjemne, a w smaku ma wyczuwalne nuty liczi, rodzynek i miodu.

7ocena
04.03.2020

Wino nie specjalne ,typowe wino białe podchodzące pod półwytrawne ,w którym niestety alkohol wybija się ponad smak ,wino to jak na swoją cenę jest okej ale nic więcej ,po prostu nie trafia w moje gusta jak i kubki smakowe ;) Nie jest winem złym nie czuć w nim siary ale czegoś brakuje w nim.

7ocena
19.09.2019

Wino poprawne. Trudno napisać coś więcej o jego smaku, na pierwszy plan nie wysuwają się konkretne nuty. Tak jak w opisie produktu, można stwierdzić, że dobrze sprawdzi się na weselu lub innych większych przyjęciach.

11.03.2019

Białe, półsłodkie wino i chyba tylko tyle mogę napisać. W sumie w tej cenie niczego więcej się nie spodziewałam. Poleciłabym mało wymagającym osobom.

8ocena
11.08.2018

Super fajne wino na upały. Bardzo przyjemne, dominują świeże owoce, jest delikatne, subtelne i świetnie zrównoważone. Nie jestem miłośnikiem białych win, wolę zdecydowanie czerwone i wytrawne klimaty, ale na obecne upały, mocno schłodzone daje dużą przyjemność degustacji. Polecam :)